ختم کلام: رییس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت گفت: در سال جاری تنها یک بار افزایش نرخ کرایه تاکسی در این کلانشهر داشتیم که بیست و هشتم ماه گذشته ابلاغ شده است.


محمد نوری هریس اظهار داشت: در لایحه بودجه سال ۹۹ شهرداری رشت افزایش نرخ تاکسی به مبلغ ۲۰ درصد در نظر گرفته شده بود که در صحن شورا تصویب به فرمانداری ارایه و بعد از طی مراحلی در “ستاد تنظیم  بازار” استانداری در نهایت ماه گذشته ابلاغ و اجرایی شد.

وی با بیان اینکه ابلاغ جدید افزایش ۲۰ درصدی کرایه تاکسی برای اولین بار در سال جاری انجام گرفته و قبل از آن افزایشی ابلاغ نشد، افزود: مردم در صورت بروز هر گونه افزایش کرایه تاکسی “جز ۲۰ درصد جدید” می توانند به معتمدین و بازرسان خط های ویژه تاکسی اعلام کنند.

رییس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت خاطر نشان کرد: ۷۴ خط ویژه تاکسی در این کلانشهر فعال است که در هر یک از این خط ها معتمدین حضور دارند ضمن اینکه حدود ۵۰ نیروی بازرسی و گشت در این خط ها فعالیت می کنند.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا اضافه کرد: سوارکردن سه مسافر در عقب تاکسی ها ممنوع است لذا رانندگان تاکسی ملزم به رعایت این پروتکل هستند.

وی با بیان اینکه ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا به رانندگان تاکسی ارایه شده و از آموزش های لازم در این باره برخوردار شدند، خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت تخلف سوارکردن سه مسافر در عقب خودرو می توانند به معتمدین و بازرسان خط اعلام کنند.

رییس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت خاطر نشان کرد: اگر راننده تاکسی تخلفی در این زمینه مرتکب شود بار اول به او تذکر داده می شود در صورت تکرار به کمیته انضباطی معرفی می شود.

هم اکنون ۶ هزار و ۵۰ رانندگی تاکسی با کمک راننده ۹ هزار نفر در کلانشهر رشت فعالیت دارند. رشت، دارای حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت ثابت است که در طول روز به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می رسد.

منبع: خط قرمز