سیدمهدی رجایی در گفت و گویی اظهار کرد: با توجه به اینکه شهرداری‌ها درآمد پایداری ندارند و بیشتر درآمد آن‌ها از بخش دریافت عوارض است، تصمیم گرفتیم برای ایجاد منبع درآمد پایدار و تأمین نیاز فضای سبز شهری و اشتغال زایی شهروندان، گلخانه صنعتی هیدروپونیک را در شهر لنگرود احداث کنیم.

وی افزود: هیدروپونیک یا آب‌کشت، یکی از روش‌های خلاقانه تولید محصولات کشاورزی بدون خاک و سم و با کم‌ترین نیاز به آب (با استفاده از محلول مغذی) است، در ایران، ده‌ها گلخانه به این روش راه‌اندازی شده و هزاران نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم مشغول کار هستند، با این روش در هر نقطه‌ای از ایران می‌توان هر محصول کشاورزی را بدون توجه به اقلیم و نوع خاک، برداشت کرد و اشتغال زایی خوبی داشت.

شهردار لنگرود عنوان کرد: شهرداری لنگرود سال‌ها پیش زمینی در جاده لوکلایه به مساحت هشت هزار مترمربع خریداری کرد که بدون استفاده مانده بود، در حال حاضر مدیریت شهری مجوز ساخت گلخانه در سه هزار متر مربع از این زمین را اخذ کرده است.

رجایی ادامه داد: هزینه ساخت گلخانه هیدروپونیک دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برآورد شده است که با احداث آن علاوه بر تأمین گل‌ها و نهال‌های مورد نیاز شهرداری لنگرود و شهرهای همجوار، زمینه ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری و اشتغالزایی شهروندان نیز فراهم می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در هفته جاری با رئیس سازمان برنامه و بودجه قرار ملاقاتی داریم تا اعتبار مورد نیاز گلخانه را اخذ کنیم و در صورت تأمین اعتبار احداث گلخانه در سال جاری آغاز خواهد شد.

به گزارش ایمنا، شهرستان لنگرود با حدود ۱۴۰ هزار نفر جمعیت دارای سه بخش مرکزی، کومله و بخش اطاقور و پنج شهر است که شهر لنگرود مرکز بخش مرکزی محسوب می‌شود و تا مرکز استان گیلان ۶۰ کیلومتر فاصله دارد./ ایمنا