اختصاصی ختم کلام/ در پی ادامه بارش ها در رشت همچنان برخی از محلات این شهر گرفتار آبگرفتی اند. هرچند نیروهای خدمت رسان شهرداری یکسره پای کارند اما از آنجایی که تمام این وظایف از آن شهرداری نیست، چالش های آبگرفتگی همچنان بر قوت خود باقیست.
اسناد ثبت شده از رفع مشکل آبگرفتگی خیابان دلدار محله باهنر گواه از آن دارد که هیچ دستگاه خدمت رسانی به جز شهرداری پای کار نیست و چنین القا می شود که شهرداری تنها نهاد خدمت رسان به شهروندان است و اگر توانست مشکلات شهر را یکتنه برطرف کند که فی بها و اگر نه که بد به حال شهروندان!

هرچند که تلاش های بی وقفه و شبانه شهرداری رشت برای حل مشکلات شهری جای تقدیر دارد اما دور از انصاف خواهد بود اگر تمام این مشکلات را بر شانه شهرداری بگذاریم.

بعنوان یک شهروند پرسیده می شود که اگر امروز ، رشت، توسط تیم پرتلاش شهرداری اداره نمی شد، باید دستی از غیب فرا می رسید و به حل مشکلات این شهر می پرداخت؟ آیا بهتر نیست که دیگر ارگان های مرتبط نیز به ویژه در مواقع بحران پای کار بیایند و موجبات خرسندی یکدیگر و شهروندان را فراهم آورند؟

علی ایحال، از استاندار گیلان، معاون عمرانی استانداری و اداره کل آب و فاضلاب این استان پرافتخار و همچنین سایر ارگان های مرتبط، انتظار می رود که با چاره اندیشی مدبرانه، همدلی های بیشتری میان دستگاه های خدمت رسان به شهروندان را فراهم آورند تا تمام دشواری ها تنها بر شانه شهرداری سنگینی نکند.

انتهای پیام/