به گزارش ختم کلام، شهردار رشت در پی عملیات موفقیت‌آمیز آتش نشانان در آتش سوزی مهیبی که شب گذشته در مجتمع ۲۰ واحدی مسکن مهر رخ داد، به منظور تشکر و ادای احترام به مجموعه سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت، از این نهاد بازدید و از تلاش‌های بی‌وقفه این قشر پرتلاش قدردانی کرد.

سید محمد احمدی در این دیدار صمیمانه با بیان اینکه استاندارد جهانی خدمات‌رسانی آتش نشانی ۴ دقیقه و ۱۱ ثانیه است، اظهار کرد: در این آتش سوزی مهیب، آتش نشانی رشت توانست طبق زمان‌بندی استاندارد در محل حادثه حضور یافته و با عکس العمل سریع و هوشمندانه حریق را اطفاء و از سرایت به سایر طبقات جلوگیری کند.

وی با اشاره به اهمیت سرعت عمل و توجه به ثانیه‌ها در نهاد آتش نشانی گفت: انضباط کاری و سنجش چگونگی عملکرد در ثانیه‌ها نشان از موفقیت مجموعه و خودساختگی نیروهای خدمات رسان دارد.

شهردار رشت عملکرد به هنگام و موفقیت‌آمیز نیروهای آتش نشانی را به ویژه در آتش سوزی شب گذشته که منجر به نجات جان بیش از ۲۵ نفر از شهروندان شد بسیار بااهمیت خواند و افزود: حضور به موقع آتش نشانان مانع بروز حادثه‌ای بزرگ شد، که این مایه مباهات شهر و شهرداری است.

احمدی با تاکید بر رضایتمندی روزافزون شهروندان گفت: باید برای نیل به این هدف، تلاش‌های بیشتری کنیم.

وی بر لزوم ملموس بودن تلاش‌های مجموعه مدیریت شهری برای شهروندان تاکید و خاطر نشان کرد: این هدف با ارائه خدمات کیفی، رفع نقایص ساختاری و عملکردی امکانپذیر می‌شود.