تعداد شهرهای قرمز گیلان به ۴ رسید | آستارا و تالش هم قرمز شدند · ختم کلام | ختم کلام
تبلیغات

دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد؛

تعداد شهرهای قرمز گیلان به ۴ رسید | آستارا و تالش هم قرمز شدند

تعداد شهرهای قرمز گیلان به ۴ رسید | آستارا و تالش هم قرمز شدند

معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با افزایش روند ابتلا به کرونا وضعیت شهرستان های آستارا و تالش نیز علاوه بر رشت و رودبار قرمز شد.

به گزارش ختم کلام، معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه در شبانه روز گذشته ۱۱۲ بیمار جدید کرونایی در گیلان شناسایی و بستری شدند، اظهار کرد: در حال حاضر مجموع بیماران کرونایی بستری در سطح بیمارستان گیلان به ۵۱۲ نفر رسیده است.

مسعود نوروزی با بیان اینکه متأسفانه بعد از ۱۱ روز از اجرای محدودیت‌های همچنان روند ابتلاء به کرونا افزایشی است، افزود: قبل از اجرای محدودیت‌ها تنها شهرهای رشت و رودبار شرایط قرمز کرونایی داشتند که امروز آستارا و تالش نیز به این شهرها اضافه شد.

وی گفت: در حال حاضر شهرهای ماسال و لنگرود و سیاهکل شهرهای نارنجی استان گیلان هستند.

این‌مسئول ادامه داد: شهرهای آستانه اشرفیه، املش، بندرانزلی، رضوانشهر، صومعه سرا، فومن، لاهیجان و شفت نیز در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

نوروزی با بیان اینکه حضور در تجمعات و دورهمی های خانوادگی از مهم‌ترین عوامل افزایش آمارهای ابتلاء به کرونا است از شهروندان خواست تا با رعایت دستور العمل ها و فاصله اجتماعی و همچنین استفاده از ماسک و خودداری از حضور در تجمعات در قطع زنجیره انتقال کرونا به کادر درمان و پرستاران کمک کنند./ مهر