ختم کلام: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه در حال حاضر ۴۲۰ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های گیلان بستری هستند، اظهار کرد: طی شبانه روز گذشته ۱۳۰ بیمار کرونایی جدید را شناسایی کردیم.

آبتین حیدر زاده با اشاره به سرپایی بودن ۷۰ بیمار از ۱۳۰ بیمار کرونایی کشف شده، افزود: مابقی در سطح بیمارستان های استان بستری شدند.

وی ضمن قدردانی از اصناف جهت همکاری با اجرای محدودیت های دو هفته ای، تصریح کرد: وضعیت مالی سختی برای اصناف ایجاد خواد شد، اما به ریشه کنی کرونا کمک می کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان دو شهرستان رشت و رودبار را قرمز دانست و خاطرنشان کرد: باید از فرصت این محدودیت های کرونایی استفاده کنیم و با سهل انگاری خودمان در برگزاری دورهمی ها این فرصت را خراب نکنیم.

حیدرزاده از مردم خواست دورهمی ها را کاملا تعطیل کنند و گفت: ماسک زدن و عدم خروج از منزل تنها برای تامین مایحتاج زندگی موجب می شود این محدودیت های دو هفته ای نتیجه داشته باشد.

معاون علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه اعمال محدودیت های تردد به تنهایی فقط ۳۰ درصد بر کاهش آمارهای کرونا اثرگذار است، اظهار کرد: اگر مردم ماسک بزنند و دورهمی تشکیل ندهند، بالای ۸۰ درصد کرونا را مهار خواهیم کرد. بی تردید در صورت عدم کاهش آمارهای ابتلا و مرگ و میر با تشدید محدودیت ها مواجه خواهیم شد