فرماندار لنگرود اعلام کرد: لنگرود در وضعیت نارنجی است · ختم کلام | ختم کلام
تبلیغات

فرماندار لنگرود اعلام کرد: لنگرود در وضعیت نارنجی است

فرماندار لنگرود اعلام کرد: لنگرود در وضعیت نارنجی است

فرماندار لنگرود وضعیت تین شهرستان را را نارنجی اعلام کرد و گفت: براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مشاغل گروه سوم و چهارم در این شهرستان حق فعالیت ندارند

به گزارش ختم کلام، فرماندار شهرستان لنگرود در جلسه ستاد مبارزه با کرونا اظهار کرد: بر اساس اعلام ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا محدودیت‌های شدید کرونایی از اول آذر به مدت ۲ هفته در این شهرستان اعمال می‌شود.

رحیم حیدری وضعیت لنگرود را نارنجی اعلام کرد و گفت: براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مشاغل گروه سوم و چهارم در این شهرستان حق فعالیت ندارند که مشاغل گروه سوم شامل دانشگاه‌ها، مدارس، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای و زبان‌سراها، مهدهای کودک، استخرهای سرپوشیده، سینما و تئاتر و مراکز مشابه، تالارهای پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی از مهمترین مشاغلی هستند که مجوز فعالیت تا اطلاع ثانوی را ندارند.

وی افزود: گروه چهارم شامل برگزاری مراسم اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش‌ها، باشگاه‌های ورزشی، کافه، قهوه خانه و شهربازی‌هاست.

فرماندار لنگرود با تاکید بر اینکه همه باید کمک کنند که تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا به درستی اجرا شود، تصریح کرد: رعایت حداقل عبور و مرور و حضور در اماکن عمومی مهم‌ترین توصیه در زمان محدودیت‌های شدید کرونایی است که باید همه شهروندان رعایت کنند.

حیدری با بیان اینکه شهرها به سه دسته زرد، نارنجی و قرمز تقسیم‌بندی شده و دوشنبه هر هفته این موارد مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: انتظار ما این است که مردم همکاری لازم را داشته باشند تا میزان شیوع بیماری به حداقل کاهش یابد.

وی کمک همه اقشار در شرایط کرونایی را امری مهم و ضروری دانست و اظهارکرد: تشدید نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی و اعمال قانون، تست گسترده، هدفمند و هوشمند، بیماریابی فعال، قرنطینه و رهگیری هوشمند و ارتقا آموزش و اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی از جمله راهبردهای هفت‌گانه در محدودیت‌های جدید کرونایی است.

این مسئول تصریح کرد: افراد باید حسب نوع کار از اداره مربوطه خود مجوز تردد دریافت کنند و ادارات لیست افراد شاغل رو به فرمانداری معرفی کنند تا فرمانداری حسب نامه‌ای به نیروی انتظامی و پلیس راهور افراد مشمول را معرفی کنند.

فرماندار لنگرود با اشاره به اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی به منظور مدیریت و کنترل اپیدمی کرونا ویروس، خاطرنشان ساخت: این طرح به شیوه محله و خانواده محور و مبتنی بر شعار «هر خانه، یک پایگاه سلامت» عملیاتی می‌شود و از امروز به صورت سراسری اجرا می‌شود.