ختم کلام: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان در گفت و گویی اظهار کرد: از حدود دو ماه گذشته شاهد افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان گیلان بوده ایم اما در دو سه روز اخیر روند نزولی شروع شده که امیدواریم با همراهی و همکاری مردم در رعایت توصیه های بهداشتی پیشگیرانه این روند ادامه یابد.

آبتین حیدر زاده گفت: در حال حاضر ۴۴٠ بیمار مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان های گیلان بستری هستند.
وی با اشاره به اعمال محدودیت های جدید از “شنبه” اول آذرماه در سراسر کشور و گیلان اظهار داشت: اگر محدودیت های دو هفته ای که اعلام شده به درستی رعایت شود، امید است که رفته رفته شاهد افت آمار بیماران کرونایی و فوتی های ناشی از آن باشیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان خاطر نشان کرد: در این شرایط آنچه مهمتر از تعطیلی هایی است که از امروز در اماکن عمومی و پاساژها و غیره اعمال می شود، برگزار نشدن دورهمی های اعم از کوچک و متوسط است که البته دورهمی ها و تجمعات بزرگ در مکان هایی از جمله تالارها برگزار نمی شود.

حیدر زاده بیان داشت: مردم در صورت مشاهده علائم بیماری بدون هیچ تعللی سریع با سامانه ۴۰۳۰  تماس گرفته تا راهنمایی های لازم را دریافت کند.

بر اساس آخرین آمار اعلامی از سوی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر امروز با فوت ۴۳۱ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید۱۹ در کشور به ۴۴ هزار و ۳۲۷ نفر رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند./ایرنا