ختم کلام: ارسلان سالاری امروز در گفت‌وگویی با اشاره به آخرین وضعیت شیوع بیماری کووید۱۹ در گیلان اظهار کرد: متأسفانه همچنان شیوع این بیماری در گیلان همچون گذشته فعال بوده و این بیماری علاوه بر ابتلای جدید، بسیاری را در بیمارستان‌ها بستری و برخی‌ها را با وجود تلاش‌ها و مراقبت‌ها به کام مرگ می‌فرستد.

وی با تأکید بر رعایت مراقبت‌های بهداشتی و جدی گرفتن بیش‌ازپیش شهروندان نسبت به ویروس وحشی کرونا افزود: تنها راه پیشگیری از ابتلا به این ویروس که در حال حاضر هیچ واکسن و یا داروی مؤثری برای درمان آن وجود ندارد، اهمیت دادن بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی است، ازاین‌رو باید مردم رعایت کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به آمار مبتلایان ویروس کرونا در گیلان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۶ تن از گیلانیان به این ویروس وحشی مبتلا شده‌اند که در مقایسه با ۴۸ ساعت گذشته میزان ابتلایان ۱۷ تن کاهش‌یافته است.

سالاری با اشاره به کاهش افراد بستری ناشی از ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در گیلان خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۴۱۶ تن از گیلانیان در کل بیمارستان‌های استان بستری هستند که نسبت به ۴۸ ساعت گذشته ۱۰ نفر از شمار افراد بستری در بیمارستان‌های استان کاسته شده است.

وی با اشاره به میزان بهبودیافتگان از کرونا در استان گیلان نیز گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۸ تن از افراد مبتلابه کرونا که در بیمارستان‌های استان بستری بودند پس از بهبودی کامل مرخص شده و حال عموی مساعدی دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پاسخ به اینکه اجرای طرح محدودیت و کاهش ساعات فعالیت مشاغل چه تأثیری در شیوع بیماری کرونا دارد، تصریح کرد: بر اساس ارزیابی‌ها بیشترین ابتلای مردم به بیماری کووید ۱۹ در گیلان به‌ویژه شهر رشت در تجمعات مردم پس از ساعت ۱۸ بود که با تصمیم ستاد کرونا، محدودیت و کاهش ساعات فعالیت مشاغل سه گروه اعمال‌شده است.

سالاری با ابراز امیدواری از کاهش ابتلا به بیماری کرونا در پی اعمال محدودیت‌های ستاد کرونا افزود: برخی از شهرستان‌ها ازجمله شهرستان آستارا نیز وضعیت بغرنجی در شیوع ویروس وحشی و متقلب کرونا دارند که در صورت عدم رعایت پروتکل‌ها و افزایش شمار مبتلایان، محدودیت‌های مشابه در آستارا و یا هر شهرستان با شمار مبتلایان زیاد، وضع خواهد شد./فارس