هشدار پلیس فتا گیلان ؛ اینترنت دانش‌آموزی ارزان قیمت ترفند کلاهبرداران سایبری · ختم کلام | ختم کلام
تبلیغات

هشدار پلیس فتا گیلان ؛ اینترنت دانش‌آموزی ارزان قیمت ترفند کلاهبرداران سایبری

هشدار پلیس فتا گیلان ؛ اینترنت دانش‌آموزی ارزان قیمت ترفند کلاهبرداران سایبری

رئیس پلیس فتا استان به والدین دانش‌آموزان در خصوص پیامک‌‌ها و لینک‌های جعلی منتشر شده در خصوص اینترنت ارزان قیمت هشدار داد.

به گزارش ختم کلام، سرهنگ “ایرج پورمستمند”با اعلام این خبر گفت: با آغاز طرح استفاده دانش‌آموزان از فضای مجازی، کلاهبرداران با ارسال لینک‌های جعلی اینترنت ارزان، اقدام به سرقت اطلاعات کارت بانکی و برداشت از حساب شهروندان می‌کنند.

این مقام انتظامی افزود: روش کار مجرمان سایبری به این صورت است که با ارسال پیامک فریبنده و یا در شبکه‌های اجتماعی با تبلیغات دروغین در خصوص اینترنت ارزان دانش‌آموزی، متقاضیان‌ را به لینک‌های جعلی هدایت و سپس نسبت به برداشت از حساب آنها اقدام می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: شهروندان همواره مراقب تبلیغات فریبنده کلاهبرداران در فضای مجازی باشند و به پیامک‌هایی که از سوی منابع غیررسمی به آنها ارسال می‌شود، توجه نکرده و فریب اینگونه آگهی‌ها را نخورند.

رئیس پلیس فتا استان گیلان در پایان از شهروندان خواست، در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir بخش فوریت‌های سایبری با همکاران ما در میان گذاشته و راهنمایی‌های لازم را دریافت./ برنا