سیدمهدی رجایی در گفتگویی پیرامون آخرین وضعیت پروژه خیابان شهید چمران این شهر که به دلیل نبود زهکش نشست کرده بود اظهار کرد: از ابتدای بروز این مشکل ازمشاور عالی در استان مشاوره گرفته شد  و بعد از بررسی‌های انجام شده، شرکت آزمایشگاهی برای گمانه زنی و عیب‌یابی به محل مورد نظر اعزام و تا عمق ۱۸ متری تحقیقات خود را انجام داد.

وی افزود: مشاور پس از عیب‌یابی، طرح مورد نظر را ارایه کرد و چون این طرح متفاوت بود، قرار شد برای آن لوازم جدیدی خریداری شود که متاسفانه با توجه به بازار آشفته اقتصادی زمان زیادی برای خرید لوازم صرف شد.

شهردار لنگرود با بیان اینکه با خریداری لوازم مورد نیاز، شرکت از چند روز پیش کار خود را آغاز کرد، افزود: امید است تا دو ماه آینده به طور کلی این طرح اجرایی شود.

به گفته رجایی قرارداد اولیه این طرح  را ۲ میلیارد عنوان کرد و ادامه داد: طرح ضلع مقابل خیابان شهید چمران نیز با پیمانکار بسته شده است.

وی همچنین بابیان اینکه مدت زیادی از آغازممیزی املاک شهرستان لنگرود نمی گذرد تصریح کرد: ممیزی این شهر بعد از سال‌ها از آذر ماه ۹۸ آغاز و همچنان ادامه دارد.

این مسئول گفت: برای شروع ممیزی شهر لنگرود سه محله با عنوان محله اول، دوم و سوم در نظر گرفته شده است.

رجایی ادامه داد: بیش از  ۲۲ هزار ۳۰۰ ملک در محله ۳ شناسایی شده و ممیزی محله سه به طور کامل انجام شده است که این عدد در گذشته ۸ هزار ملک بود.

وی گفت:  ۳ برابر املاک بعد از ممیزی آخر تاکنون افزایش داشته است و این به علت ساخت و سازهایی بود که در این سال‌ها انجام شده بود.

شهردار لنگرود از شهروندان خواست تا در بحث ممیزی به شهرداری کمک کنند زیرا ممیزی به نوعی شناسنامه شهر محسوب می‌شود و در مشکلات و بحران‌ها اطلاعات دقیقی در اختیار ما قرار می دهد.