به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا)، دکتر ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان عصر امروز به اتفاق، دکتر ارسلان زارع، استاندار گیلان، سردار عبدالله پور، فرمانده سپاه قدس گیلان با دکتر سعید محمد، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا سپاه در دفتر فرماندهی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا دیدار و رایزنی کردند.
در این جلسه که برای دومین بار پس از حضور فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا سپاه در گیلان به جهت ازسرگیری پروژه‌های عمرانی به ویژه در حوزه سلامت برگزار شده، مسئولان بر تعداد پروژه‌ها، نحوه تامین منابع مالی و همچنین در خصوص ابعاد فنی طرح های حوزه سلامت رایزنی و گفتگو کردند.
قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا سپاه قرار است در جهت محرومیت‌زدایی استان های کم برخوردار به ویژه در حوزه سلامت که در ایام شیوع کرونا ضعف ها و چالش‌های آنها بیش از پیش آشکار شده، چندین طرح بزرگ عمرانی عام المنفعه را آغاز کند.
 دکتر سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به دفعات از عقب ماندگی حوزه سلامت استان به ویژه در بخش درمان و بهداشت طرح موضوع داشته و در راستای افزایش زیرساخت‌های حوزه سلامت اقدامات قابل توجه ای نیز در سطح استان انجام شده است.
گفتنی است بازدید از بیمارستان پورسینا، بیمارستان رازی و سایت دانشگاه لاکان رشت از مهمترین پروژه هایی بود که در سفر دکتر سعید محمد، فرمانده قرارگاه سازندگی سپاه مورد توجه قرار گرفت و در پی آن بنا بر انعقاد تفاهم نامه و نشست های تخصصی، قرار است علاوه بر تکمیل پروژه‌های مذکور، احداث چندین پروژه نیز در دستور کار قرار بگیرد تا شاخص های حوزه سلامت گیلان به متوسط کشوری نزدیک تر شده و دسترسی مردم به خدمات حوزه سلامت افزایش پیدا کند.
به گزارش وب دا، دکتر ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان پیش از ظهر امروز نیز با دکتر محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور دیدار و در حوزه تامین منابع کافی جهت احداث و تکمیل پروژه‌های عمرانی حوزه سلامت پیرو مکاتبات قبلی رایزنی کرد.