رسانه‌های چین گزارش دادند؛ چین از واکسن کرونا رونمایی کرد · ختم کلام | ختم کلام
تبلیغات

رسانه‌های چین گزارش دادند؛ چین از واکسن کرونا رونمایی کرد

رسانه‌های چین گزارش دادند؛ چین از واکسن کرونا رونمایی کرد

رسانه‌های چین روز شنبه از موفقیت‌آمیز بودن واکسن تولیدی این کشور خبر دادند و اعلام کردند: هیچ یک از افرادی که تاکنون واکسن کووید ۱۹ ساخت این شرکت را دریافت و به خارج سفر کرده اند، به ویروس کرونا مبتلا نشده اند.

به گزارش ختم کلام، «لیو جینگجن» رییس شرکت داروسازی سینوفارم چین امروز در مصاحبه مطبوعاتی در پکن خاطر نشان کرد که تاکنون ۱۰۰ هزار نفر با واکسن مذکور واکسینه شده‌اند که از میان آنان ۵۶ هزار نفر سفرهای خارجی داشته‌اند ولی هیچ کدامشان کرونا نگرفته‌اند و علایم منفی نیز در میان واکسینه شده‌ها مشاهده نشده است.

وی گفت: از میان این افراد شماری از کارکنان شرکت ملی نفت، شرکت پتروشیمی چین و غول فناوری چین شرکت هواوی هستند که بعضا در محل‌های دیگری غیر از چین ماموریت کاری دارند.

لیو تصریح کرد: از میان ۱۰۰ نفر از کسانی که در دفتر هواوی در مکزیک کار می‌کردند، ۹۰ نفر واکسینه شده‌اند ولی ۱۰ تن از کسانی که واکسن سینوفارم را نزده بودند، به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

«تائو لیناّ» متخصص واکسن در شهر شانگهای واقع در شرق چین نیز در مصاحبه‌ای که روزنامه گلوبال تایمز چین بخش‌هایی از آن را منتشر کرده است، گفت: این واقعیت که هیچیک از کسانی که واکسن زده اند، به کرونا آلوده نشده‌اند دلیلی بر تاثیرات مثبت واکسن است.

وی پیش بینی کرد که بر اساس داده‌های موجود به نظر احتمال می‌رود که واکسن سینوفارم (Sinopharm) بزودی وارد بازار شود.

رییس شرکت داروسازی و تولید واکسن سینوفارم نیز گفتکه از ماه ژوئن، آزمایش‌های کلینیکی مرحله سه سینوفارم در ده‌ها کشور و منطقه از جمله امارات، مصر، بحرین، پرو و ​​مراکش با بیش از ۵۰ هزار داوطلب در جریان بوده است.

لیو افزود: نمونه‌ها و داده‌های علمی اثبات می‌کند که واکسن ساخت این شرکت برای مقابله با کرونا بسیار موثر است.

به گفته وی، سینوفارم قرار است تا پایان سال جاری میلادی حدود ۱۰۰ میلیون دز واکسن تولید کند و براورد می‌شود که سال آینده میلادی میزان تولید به یک میلیارد دز برسد که برای مردم چین قابل استفاده خواهد بود.

چین سه واکسن برای استفاده فوری تصویب کرده است. این واکسن‌ها برای گروه‌های درمعرض خطرهای جدی مانند کارکنان بخش‌های پزشکی، دیپلمات‌های اعزامی به کشورهای آسیب دیده و کارمندان اعزامی به خارج از کشور برای اجرای طرح راه ابریشم نوین استفاده شده است./ ایرنا