استمداد شهرداری لنگرود از مسئولان برای رفع سد معبر

سید مهدی رجایی در گفت و گویی اظهار کرد: نمایشگاه داران صنف خودرو، مستقر در محدوده میدان شهید املاکی تا میدان معلم به رعایت حقوق شهروندان بی توجه بوده و با پارک کردن خودروهای نمایشگاهی خود در پیاده‌روها و سد معبر کردن مسیر برای تردد آن‌ها مشکل‌ساز شده‌اند.

وی افزود: مدیریت شهری با این نمایشگاه داران در خصوص جمع آوری خودروها از پیاده‌رو و رفع سد معبر مکاتبات زیادی داشته و اخطارهای لازم را داده است. اما این افراد در این مدت به تمامی اخطارها بی توجه بوده‌اند.

شهردار لنگرود ادامه داد: شهرداری به منظور جلوگیری از پارک خودرو و سد معبر در مسیر پیاده‌روها موانعی نصب کرداما توسط این افراد تخریب شده است.

رجایی تصریح کرد: شهرداری در این مدت هر اقدامی برای رفع سد معبر در محدوده میدان شهید املاکی تا میدان معلم انجام داده است، اما تاکنون نتیجه‌ای نگرفته است و اکنون مسئولان شهرستان باید برای رفع این معضل اقدامات لازم را انجام دهند.

وی تاکید کرد: رفع سد معبر در این مسیر از شهر خواسته به حق همه شهروندان است، از تمامی دستگاه‌های اجرایی شهرستان به ویژه نیروی انتظامی و مقامات قضائی انتظار داریم که برای رفع این معضل با شهرداری همکاری کنند.

شهردار لنگرود خاطرنشان کرد: تردد آسان و راحت در معابر عمومی از حقوق اولیه شهروندی است و همه واحدهای صنفی فروش و یا تعمیر خودرو باید به این حقوق شهروندان احترام بگذارند و از پارک خودرو در پیاده‌روها خودداری کنند.

شهرستان لنگرود با حدود ۱۴۰ هزار نفر جمعیت دارای سه بخش مرکزی، کومله و بخش اطاقور و پنج شهر است که شهر لنگرود مرکز بخش مرکزی محسوب می‌شود و تا مرکز استان گیلان ۶۰ کیلومتر فاصله دارد./ ایمنا