ختم کلام- سید مهدی رجایی در گفتگویی ساماندهی بافت تاریخی را سنگ بنای فرهنگ هر جامعه خواند و این‌مهم را زیربناو محور همه ی فعالیت های اقتصادی و عمرانی عنوان کرد.

وی با بیان اینکه پروژه ساماندهی پل خشتی لنگرود مقوله ای گسترده و مهم است گفت: این مجموعه، منسجم و نظم یافته یادگار روزگاران کهن است و برای مردم لنگرود ارزش خاصی دارد.

شهردار لنگرود، توسعه فضای توریستی و گردشگری، احیای بافت تاریخی و تبدیل آن به مکانی برای جذب توریست و گردشگر را از اولویت های شهرداری و شورای پنجم خواند و خاطر نشان کرد: در این راستا شهرداری در محوطه پل خشتی که به عنوان هویت شهر به شمار می رود، در قالب طرح بازآفرینی، در فازهای مختلف اقداماتی را در محدوده محوطه پل خشتی در دو ضلع مختلف پل احیا و بازآفرینی اجرا کرد.

رجایی افزود: فاز سوم این‌پروژه، سنگفرش میدان اصلی شهر بود.

وی ادامه داد: در فاز بعدی این طرح، تغییر المان موجود در میدان و محوطه بازسازی شده پل خشتی است که بزودی اجرایی می شود.

شهردار لنگرود گفت : برنامه آینده با حفظ بافت سنتی و قدیمی فضا، روند ساخت پیاده‌ راه و سنگفرش حدفاصل خیابان ۱۷شهریور و سه راه جاده چمخاله است که در مرحله مطالعه قرار دارد.

رجایی با بیان اینکه لنگرود، دو دستان گردشگری خود، لیلاکوه و چمخاله را از دست داده است و به غیر از پل خشتی و پارک فجر، فضای گردشگری دیگری  ندارد تصریح کرد: با رایزنی و حمایت‌ فرماندار، قصد داریم لیلاکوه را به محدوده شهر منتقل نماییم تا هم اهالی از خدمات بهره‌مند شوند و هم شهروندان از آن مجموعه استفاده کنند.

وی افزود : امید است آنچه در خروجی اتمام پروژه های شهرداری مد نظر قرار دارد به خوبی اجرایی شده و مورد رضایت همه لنگرودی های عزیز واقع شود.