به گزارش ختم کلام، شهردار لنگرود در افتتاح پروژه سنگفرش میدان انقلاب یکی از اولویت‌های مهم شهرداری و شورای اسلامی شهر لنگرود در دوره پنجم شورا را ایجاد و توسعه فضاهای توریستی وگردشگری در شهر و احیای بافت های تاریخی و تبدیل آن به مکانی جهت جذب توریست و گردشگر عنوان و اظهار کرد :در راستای این هدف مهم شهرداری لنگرود در محوطه پل خشتی که به عنوان هویت این شهر به شمار می رود در قالب طرح بازآفرینی در فازهای مختلف اقدام نموده است.
سید مهدی رجایی با بیان اینکه در فاز اول و دوم این پروژه پارکینگ جنب پل خشتی جمع‌آوری و محوطه آن به فضای سبز تبدیل شده است, خاطرنشان کرد: محدوده محوطه پل خشتی لنگرود در دو ضلع مختلف پل احیا و بازآفرینی می شود و فاز سوم این پروژه سنگفرش میدان انقلاب( فلکه اصلی) شهر است.

وی در خصوص فاز سوم این پروژه گفت: فاز بعدی این طرح, تغییر المان موجود در میدان و محوطه باز سازی شده پل خشتی می باشد که به زودی به اجرا در خواهد آمد.

شهردار لنگرود همچنین از احداث پیاده راه شهری و سنگفرش آن در شهر لنگرود از حدفاصل سه راه ورودی خیابان ۱۷ شهریور و سه راه جاده چمخاله خبر داد و خاطر نشان کرد: برنامه آینده این شهرداری برای حفظ بافت سنتی و قدیمی این فضا رفاه حال شهروندان و جذب توریست ،ساخت پیاده‌راه و سنگفرش حدفاصل خیابان ۱۷ شهریور و سه راه جاده چمخاله است که در حال حاضر در مرحله مطالعه قرار دارد.

رجایی میزان هزینه کرد پروژه سنگفرش میدان انقلاب لنگرود را ۵۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و با اشاره به ضرورت توسعه فضای گردشگری و توریستی در شهر لنگرود گفت: با توجه به اینکه لنگرود غیر از پل خشتی و پارک فجر فضای گردشگری دیگری ندارد با رایزنی های به عمل آمده و حمایت‌های خوب فرماندار  این شهر قصد داریم لیلاکوه را به محدوده شهر لنگرود منتقل نماییم تا هم اهالی  این منطقه از خدمات شهری بهره‌مند شوند و هم شهروندان لنگرود از فضا و محیط لیلاکوه استفاده نمایند.

حجت‌الاسلام و المسلمین نقوی، امام جمعه لنگرود نیر در حاشیه این مراسم ضمن بیان اینکه شهرداری و شورای اسلامی شهرلنگرود در سال‌های اخیر اقدامات موثری در راستای توسعه و آبادانی هرچه بیشتر شهر لنگرود انجام داده است گفت: ما قدردان زحمات مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر لنگرود هستیم.

فرماندار لنگرود نیز از مدیریت شهری لنگرود بابت ایجاد چنین فضایی قدردانی کرد و گفت:  آماده هر گونه همکاری و مساعدت با شهرداری و شورای اسلامی شهر در راستای توسعه شهری هستیم.