به گزارش ختم کلام،  متن پیام تقدیر دکتر ارسلان سالاری – رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به‌شرح زیر است:

 

“النِعمَتانِ مجهولتان الصّحه والأمان”

«تندرستی و امنیت دو نعمت ناشناخته اند» پیامبر اکرم(ص)

 

مقوله سلامت و امنیت دو گوهر گرانبهایی است که ارزش آن دو بر کسی پوشیده نیست و در همه اعصار و در همه کشورهای جهان این دو نعمت از اهمیت ویژه ای برخوردارند، و از شروط توسعه یافتگی هر جامعه ای به حساب می‌آیند.

امروز در کشورهای اسلامی از جمله ایران که از هر سو مورد هجمه دشمنان قرار گرفته است، اهمیت امنیت پایدار، به ویژه در مبارزه با  عوامل ایجاد کنده ناامنی و برهم زنندگان نظم عمومی مضاعف شده است.

اهتمام جدی نیرو‌های مقتدر و  دلسوز انتظامی در کنار سایر نیروهای مسلح برای محافظت از مردم به‌ ویژه مدافعان سلامت، بیماران و مقابله با افرادی که به هر شکلی درصدد خدشه دار کردن نظم و امنیت مردم هستند، ستودنی و شایسته تجلیل و تقدیر است.

اینجانب، ضمن تبریک هفته پرشکوه و عزتمند نیروی انتظامی بر حافظان نظم و امنیت جامعه، فرصت را مغتنم شمرده و از تلاش مقتدرانه و قاطعانه نیروهای فداکار و ایثارگر انتظامی و مراجع قضایی گیلان در برخورد سریع و به هنگام با تعدادی از عوامل ناامن کننده جامعه و اشراری که سعی در اخلال نظم عمومی در مرکز آموزشی درمانی پورسینای رشت را داشتند، بسیار سپاسگزارم و برای این نیروهای فداکار و فرماندهان شجاع آنها از درگاه خداوند منان توفیق روز افزون، سلامتی و بهروزی مسئلت می نمایم./

 

دکتر ارسلان سالاری- رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان