بانوی شورای شهر رشت: ایرج نوذری مشاور فرهنگی رییس شوراست نه مشاورفرهنگی کل شورا  · ختم کلام | ختم کلام
تبلیغات

بانوی شورای شهر رشت: ایرج نوذری مشاور فرهنگی رییس شوراست نه مشاورفرهنگی کل شورا 

بانوی شورای شهر رشت: ایرج نوذری مشاور فرهنگی رییس شوراست نه مشاورفرهنگی کل شورا 

بانوی عضو شورای شهر رشت گفت: آقای نوذری فقط  مشاور فرهنگی رییس شورای شهر رشت بوده و این انتخاب هیچ ارتباطی به کل شورا ندارد زیرا اعضای شورا از این انتخاب بی‌اطلاع بودند.

به گزارش ختم کلام، عضو شورای شهر رشت با اشاره به گلایه بسیاری از هنرمندان گیلانی مبنی بر انتخاب ایرج نوذری به عنوان مشاور فرهنگی شورا اظهار کرد: ذکر این‌نکته ضروریست که وی مشاور فرهنگی شورای شهر رشت نبوده بلکه تنها به عنوان مشاور فرهنگی رییس شورای شهر انتخاب شد.

فاطمه شیرزاد گفت: این انتخاب هیچ ارتباطی به کل شورا نداشته و اعضای شورا از این انتخاب بی‌اطلاع بودند.

وی هنرمندان گیلانی و رشتی  را دارای پیشینه غنی در کل دنیا اعلام و تاکید کرد: شورای شهر رشت باید از هنرمندان و بزرگان فرهنگی بومی خود که آشنایی کامل به فرهنگ این استان و شهر دارند بهره بگیرند و صرف علاقه‌مندی به شهرهای شمالی نباید شاخص انتخاب برای مشاور فرهنگی مد نظر قرارداده شود.

عضو شورای شهر رشت  همچنین هنرمندان گیلان به ویژه پیشکسوتان راگنجینه‌های فرهنگی و سرمایه رشت دانست و به استفاده از تجربیات هنرمندان بومی در خدمت هفت ساله خود استناد کرد.

شیرزاد افزود: انتخاب یک هنرمند غیر بومی به عنوان مشاور فرهنگی توهین بزرگی به جامعه هنری شهر رشت و استان است و برای بنده که سال‌ها در رسانه ملی با هنرمندان گیلانی کار کردم و بعد از آن نیز در شورای شهر در کمیسیون‌ها با این عزیزان در ارتباط بودم این انتخاب قابل قبول نیست.

گفتنی است  ایرج نوذری در جلسه گذشته شورای شهر رشت به عنوان مشاور فرهنگی این شورا انتخاب شد که واکنشهای منفی زیادی از سوی عموم به همراه داشت.