سرپرست شهرداری رشت؛ پروانه پایان کار برای هیچ ساختمانی بدون رعایت ضوابط ایمنی صادر نخواهد شد · ختم کلام | ختم کلام
تبلیغات

سرپرست شهرداری رشت؛ پروانه پایان کار برای هیچ ساختمانی بدون رعایت ضوابط ایمنی صادر نخواهد شد

سرپرست شهرداری رشت؛ پروانه پایان کار برای هیچ ساختمانی بدون رعایت ضوابط ایمنی صادر نخواهد شد

سرپرست شهرداری رشت تاکید کرد: واحد معاونت شهرسازی و معماری شهرداری رشت پروانه پایان کار برای هیچ ساختمانی بدون رعایت ضوابط ایمنی صادر نخواهد کرد.

به گزارش ختم کلام، آیین گرامیداشت هفتم مهرماه روز آتش نشانی و خدمات ایمنی در سازمان مرکزی آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت برگزار شد.

سرپرست شهرداری رشت در این مراسم با تبریک روز آتش نشانی و خدمات ایمنی اظهار کرد: آتش نشانی برای نخستین بار در تبریز راه اندازی شد و در رشت نیز  ۹۵ سال پیش راه اندازی شده است.

ناصر عطایی گفت: امروز شهرداری رشت افتخار دارد با ۱۴ ایستگاه آتش نشانی، ۴۰۰ نیروی آتش نشان خبره و متخصص و ۷۰ ماشین سنگین و سبک به شهروندان خدمت رسانی کند.

وی افزود: امروز نیز از ۳ خودروی جدید سازمان آتش نشانی رشت رونمایی می شود.

این مسئول، تقارن روز آتش نشانی با هفته دفاع مقدس و ایام اربعین حسینی(ع) را اتفاقی مبارک دانست و خاطر نشان کرد: آتش نشانان از جان خود می گذرند تا از جان و مال مردم دفاع کنند.

سرپرست شهرداری رشت ۵۶ درصد از عوامل آتش سوزی را در فرسودگی و اتصالات کابل برق عنوان کرد و افزود: شهروندان می توانند با یک بازدید ساده از حریق جلوگیری کنند.

عطایی تاکید کرد: واحد معاونت شهرسازی و معماری شهرداری رشت پروانه پایان کار برای هیچ ساختمانی بدون رعایت ضوابط ایمنی صادر نخواهد کرد.

وی به ضرورت بیمه آتش سوزی و مدنی برای منازل تاکید کرد و افزود: ۲۳۵ هزار واحد مسکونی در سطح شهر تحت پوشش بیمه آتش سوزی قرار دارند و با فرهنگ سازی و کمک رسانه ها خانوارهای بیشتری نیز تحت پوشش بیمه آتش سوزی قرار خواهند گرفت.

فرماندار شهرستان رشت در این مراسم با تبریک روز آتش نشانی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و شهدای آتش نشان اظهار کرد: بعد از حادثه پلاسکو نقش و ایثارگری آتش نشانان بیش از گذشته آشکار شد.

وی با اشاره به اینکه هر جامعه برای توسعه به یک محور و شاخص نیاز دارد، مطرح کرد: امنیت یکی از مقوله های توسعه است و مردم با دیدن آتش نشانان و لباس متحدالشکل احساس امنیت و آرامش می کنند.

 

در این مراسم همچنین علاوه بر اعطای درجه به سه تن از آتش نشانان و تقدیر از ۴ مدیر ارشد سازمان آتش نشانی از سه خودروی جدید این سازمان نیز رونمایی  شد.