رئیس دانشگاه آزاد تشریح کرد؛ شیوه جدید دانشگاه آزاد برای کاهش شهریه | شهریه کدام رشته‌ها افزایش می‌یابد؟ · ختم کلام | ختم کلام
تبلیغات

رئیس دانشگاه آزاد تشریح کرد؛ شیوه جدید دانشگاه آزاد برای کاهش شهریه | شهریه کدام رشته‌ها افزایش می‌یابد؟

رئیس دانشگاه آزاد تشریح کرد؛ شیوه جدید دانشگاه آزاد برای کاهش شهریه | شهریه کدام رشته‌ها افزایش می‌یابد؟

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی درباره شیوه تازه این دانشگاه برای کاهش شهریه در سال تحصیلی جدید توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا

 

به گزارش ختم کلام، به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی درباره جزئیات افزایش یا کاهش شهریه در دانشگاه آزاد بیان کرد: بر اساس مدل جدید محاسبه شهریه در دانشگاه آزاد که برای سال تحصیلی جدید اعمال می‌شود در شهریه ثابت که ۴۰ درصد کل شهریه ترم یک دانشجو را تشکیل می‌دهد هیچ افزایشی نخواهیم داشت و افزایش شهریه تا ۲۰ درصد هم مربوط به شهریه متغیر بوده که بسته به نوع رشته و واحد دانشگاهی اعمال می‌شود.

محمد مهدی طهرانچی اضافه کرد: در این شیوه جدید شهریه با توجه به سطح واحد‌های دانشگاهی متفاوت است؛ بر این اساس شهریه در هر واحد با توجه به ضعف و قوت آن‌ آن مجموعه تعیین می‌شود.

وی در ادامه بیان کرد: با طرح جدیدی که در دانشگاه آزاد ایجاد شده است شاید رشته‌ای در محلی پر مخاطب، شهریه اش افزوده شود، ولی در کنار آن از شهریه ده‌ها رشته دیگر کاسته شده است.

رییس دانشگاه آزاد افزود: با یک مدل احتساب شهریه بر اساس عرضه و تقاضا، مدل جدیدی را تنظیم کرده ایم که کمک می‌کند شهریه‌های ثابت واقعی شود.

طهرانچی خاطر نشان کرد: سیستم جدید تعیین شهریه شرایطی را فراهم کرده است که فرد بتواند رشته‌ای پر مخاطب را در یک واحد با امکانات انتخاب کند و در جایی حاشیه همان شهر انتخاب همان رشته هزینه پایین تری داشته باشد. کاری که بر اساس این مدل جدید انجام داده ایم این است که برای دانشجویان مدل‌های مختلفی را ارائه داده ایم به نحوی که حتی برای یک رشته در واحد‌های مختلف روش‌های متفاوتی از پرداخت شهریه را در نظر گرفتیم.