رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد؛ دریافت مجوز بکارگیری پرستاران ونیروهای درمانی داوطلب در ایام کرونا · ختم کلام | ختم کلام
تبلیغات

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد؛ دریافت مجوز بکارگیری پرستاران ونیروهای درمانی داوطلب در ایام کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد؛ دریافت مجوز بکارگیری پرستاران ونیروهای درمانی داوطلب در ایام کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از کسب مجوز به کارگیری پرستاران و نیروهای درمانی داوطلب در ایام کرونا در مراکز درمانی این استان خبر داد.

 

به گزارش ختم کلام ارسلان سالاری اظهار کرد: با رایزنی‌ها انجام شده بعد از چند ماه موفق به دریافت مجوز به‌کارگیری پرستاران فعال و نیروهای بهداشتی درمانی داوطلب در بحران کرونا در استان گیلان شدیم.

وی با بیان اینکه گیلان یکی از استان‌های درگیر در زمان شیوع ابتدایی ویروس کرونا به کشور بود، افزود: با توجه به عقب ماندگی و کمبود نیروی در حوزه بهداشت و درمان برای ارائه خدمات بهتر در راستای تأمین نیروی انسانی پرستار و پرسنل فراخوان جذب نیرو در قالب قراردادهای ۸۹ روزه منتشر و تعدادی نیروی نیز در این زمینه جذب شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: بعد از پایان این قرار داد مشکلات و اعتراضی از سوی نیروهای داوطلب فعال در ایام کرونا انجام شد که دانشگاه علوم پزشکی پیگیر حل این مشکلات بود.

وی ادامه داد: امروز با تلاش‌های چند ماهه گذشته و پیگیری‌های انجام شده از سوی سازمان برنامه و بودجه مجوز تبدیل وضعیت آنان از ۸۹ روزه به صورت شرکتی داده شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به تلاش‌ها برای بهره‌برداری از ۱۰ طرح بهداشتی، درمانی و خدماتی در استان تا دهه فجر، امسال خبر داد و گفت: این طرح‌ها مراحل پایانی خود را طی کرده و برای تکمیل نیازمند حداقل اعتباری ۳۸۰ میلیارد ریالی است.

سالاری با بیان اینکه بهره برداری از سایت درمانی لاکان نیز یکی از مطالبات مردمی است و تکمیل این سایت نیازمند دو هزار میلیارد ریال اعتبار است، گفت: مقرر شده ۵۰ درصد این اعتبار از منابع امسال و ۵۰ درصد مابقی نیز توسط تا پایان پروزه توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی تأمین شود.