به گزارش ختم کلام، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده تالش اظهار کرد: در سیل اخیر تالش به تاسیسات زیربنایی تعدادی از روستاها و ابنیه های شهری آسیب جدی وارد شد.

«علی اکبر اوسط مقدم» همچنین با بیان اینکه بر اثر سیل به ۲۰ کیلومتر از جاده های روستایی تالش در ۲۲ محور آسیب جدی وارد شده است، گفت: با کمک همه دستگاه های اجرایی به ویژه راهداری و حمل و نقل جاده ای، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بخش خصوصی و با مدیریت بحران استانداری بسیاری از این محورها ترمیم و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

وی افزود: در حال حاضر و بر اساس بازدیدهای صورت گرفته محورها بازگشایی شده اما در برخی محورها ماشین آلات مشغول عملیات هستند تا بتوانند محورها را به طور کامل بازسازی کنند.

این مسئول تصریح کرد: تنها روستای زمری بخش حویق بازگشایی نشده که تا پایان وقت امروز بازگشایی می شود.

اوسط مقدم از آسیب به ۲۴۰ واحد مسکونی در جریان سیل اخیر تالش خبر داد و گفت: ۱۹ واحد از این منازل مسکونی به طور کامل تخریب شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان با بیان اینکه به همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی احداث تعدادی از واحدهای مسکونی در مناطق سیل زده آغاز شده است، خاطرنشان کرد: در برخی از مناطق که نیاز به جابجایی بود انتقال انجام و ساکنین مناطق سیل زده در مکان های دیگر اسکان داده شدند.

اوسط مقدم‌ با بیان اینکه در سیل تالش با مشارکت دستگاه های اجرایی و عضو ستاد بحران استانداری، شاهد مدیریت خوبی بودیم، افزود: امیدواریم طی روزهای آینده مشکلات ناشی از سیل تالش به حداقل برسد.

وی سیل تالش و خسارت های پیش آمده را ناشی از فعالیت های انسانی در حوزه محیط زیست دانست و گفت: احداث بنا در حریم و بستر رودخانه آسیب است و باید از ساخت و ساز در حریم رودخانه ها جلوگیری شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان از ترمیم پل اصلی شهر تالش که بر اثر سیل آسیب دیده بود، خبر داد و گفت: با حمایت دستگاه های حوزه های مختلف به ویژه با تلاش راهداران پل ترمیم و بازگشایی شد و تردد برقرار است.