‍به گزارش ختم کلام، « محمدجعفر علیزاده» در آیین افتتاح بیمارستان ۲۳۱ تختخوابی شهید نورانی تالش که به صورت ویدئو کنفرانس و با دستور رییس جمهور برگزار شد، اظهار کرد: خدا را شاکرم که توفیق داد امروز تعداد دیگری از بیمارستان های که توسط سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات عمومی دولت وزارت راه و شهرسازی احداث شده بود با دستور رییس جمهور افتتاح شود.

🔸معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: قطعا این بیمارستان ها نقش مهمی در ارتقای شاخصه های فیزیکی و مدیریت مبارزه با کوئید ۱۹ و ارائه سایر خدمات به هموطنان عزیز خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه امروز بیمارستان ۲۳۱ تختخوابی شهید نورانی تالش که متناسب با استانداردهای روز طراحی و ساخته شده بود، افتتاح شد، افزود: این بیمارستان در زیربنای ۱۷ هزار مترمربع در سه طبقه احداث شده است.
علیزاده گفت: با توجه به اینکه بیمارستان شهید نورانی تالش در مسیر شریانی آستارا به رشت واقع شده، ۳۰ تخت مراقبت ویژه دارد.

🔸مدیر عامل سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات عمومی و دولت با بیان اینکه در سفر ریس جمهور در اسفند سال ۹۷ به گیلان بیمارستان ۲۳۰ تختخوابی لاهیجان در شرق گیلان افتتاح شد، خاطرنشان کرد: امروز نیز بیمارستان ۲۳۱ تختخوابی شهید نورانی تالش در غرب استان افتتاح شد.

🔸وی تصریح کرد: شاخص های برخورداری استان گیلان از تخت بیمارستانی به ازای هزار نفر در ابتدای دولت تدبیر و امید ۲۵/ ۱ بود که با افتتاح پروژه ها به ۵/ ۱ رسید که از میانگین کشوری قدری عقب هستیم.

🔸علیزاده از ساخت بخش جراحی قلب در بیمارستان شهید نورانی تالش در آینده نزدیک خبر داد و افزود: این مرکز می تواند شهرستان های غرب استان را پوشش دهد و از تردد به مرکز استان جلوگیری شود.

🔸معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بیمارستان ۴۲۰ تختخوابی پرفسور سمیعی در شهر رشت در حال ساخت است، گفت: با حمایت رییس جمهور و قول دکتر نوبخت ساخت این بیمارستان تسریع می شود.