به گزارش ختم کلام، در این نشست  پیرامون چگونگی اجرای پروژه های مهم همچون پل روگذر میدان نیروی دریایی، پل راستگرد و چپگرد میدان امام حسین(ع)، زیر گذر میدان مصلی، زیر گذر میدان شهرداری و پل رو گذر ولیعصر و ساماندهی رودخانه های زرجوب و گوهر رود و پروژه تراموا بحث و تبادل نظر شد.
در این جلسه مقرر شد برای ساماندهی رودخانه گوهر رود تعیین حریم، تملک و آزادسازی حریم بستر، اجرای کلکتور جمع آوری فاضلاب و ساماندهی جداره رودخانه ها با حمایت دولت و اجرا توسط قرارگاه و با کارفرمایی شهرداری پیگیری و اجرایی شود.
همچنین پس از بحث و بررسی در زمینه زیرگذر میدان شهرداری رشت مقرر شد اجرای تونلهای شمال به جنوب و تونل شرق به غرب و میدان زیرسطحی برای دسترسی به بازار رشت با ایجاد پارکینگهای طبقاتی و تاسیسات بهداشتی و مکانیکی و فضاهای تجاری و گردشگری زیرسطحی به روش EPC به قرارگاه واگذار شود.
شهردار رشت توانمندی های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) را موجب تحول  اساسی در شهر رشت دانست.
رئیس شورای شهر و روسای کمسیون های حمل و نقل و ترافیک و عمران نیز با نظر موافق به ارائه دیدگاههای خود پرداختند و از شهرداری خواستند با قید فوریت تمام امکانات شهرداری را برای تامین منابع مالی جهت تسریع در شروع پروژه ها بکار گیرد.

همچنین شورای شهر آمادگی خود را جهت همکاری باشهرداری برای مصوب کردن پروژه ها و نیز ارائه راهکارهای تامین مالی اعلام نمود.

استاندار گیلان نیز با توجه به سال پایانی دولت یازدهم، به توجه ویژه دولت به حمایت مالی در امر ساماندهی رودخانه ها اشاره کرد.

در این نشست، ارسلان زارع استاندار گیلان، سردار عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان، ناصر حاج محمدی شهردار رشت، احمد رمضانپور رئیس شورا، اسماعیل حاجی پور و سیدامیرحسین علوی از اعضای شورای اسلامی  نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/