به گزارش ختم کلام، آیت الله رسول فلاحتی صبح پنج شنبه در آیین افتتاح تصفیه خانه شیرابه پسماند سراوان ضمن تقدیر از متولیان شهرداری رشت، بهرده برداری از این تصفیه خانه راپس از سال ها انتظار، اقدام ارزشمند مجموعه شهرداری رشت خواند.
وی با اشاره به رنجش مردم گیلان و رشت از پسماند سراوان و آلودگی رودخانه های زرجوب و گوهررود از ۴۰ سال گذشته تاکنون گفت: قیام متولیان برای رفع معضل پسماند، امیدوارکننده است و انتظار می رود در آینده، این معضل به طور کامل در استان مرتفع شود.
امام جمعه رشت بهره برداری از ظرفیت فعلی تصفیه خانه پسماند سروان رشت را بسیار قابل قبول عنوان کرد و تاکید کرد: مسئولان باید ظرفیت تصفیه خانه شیرابه سراوان را به ۱۲ لیتر در ثانیه برسانند هرچند که با افتتاح فاز نخست این‌ پروژه، مردم درخواهند یافت که پسماند چه ویرانه ای در حال برطرف شدن است.
نماینده ولی فقیه در گیلان، خاطر نشان کرد: بایدبا کمک همه مسئولان بتوانیم به ظرفیت واقعی برسیم تا فاجعه بزرگی که پسماند سراوان برای مردم گیلان به ویژه مردم منطقه ایجاد کرده از بین برود.
ایت الله فلاحتی افزود: هرچند ظرفیت ۳ لیتر برثانیه کافی نیست اما جای شکر از پروردگار و تقدیر از متولیان دارد و امید است با ادامه چنین روندی به حد کافی و ظرفیت اسمی خود برسد.

انتهای پیام/

 

تنظیم: مهدیه رزاقی لنگرودی