به گزارش ختم کلام، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در مراسم بهره برداری از تصفیه خانه شرابه های پسماند سراوان بابت به ثمر رسیدن این پروژه پس از سالها انتظار قدردانی کرد.
علی احمدی خواستار رسیدگی بیشتر به منطقه سراوان شد و اظهار کرد: مردم این منطقه صبوری های بسیاری پیشه کرده اند و امروز رسیدگی به مطالبات آنان به حق خواهد بود.
وی افزود: ساکنان مناطق اطراف سایت زباله سراوان از شیرابه ها و پسماند، آسیب فراوانی دیده و ترک دیار کرده اند.
نماینده مردم رشت‌در مجلس‌شورای اسلامی ادامه داد: منطقه ای که می توانست یکی از مقاصد گردشگری و آسایش قرار بگیرد در طول سالیان‌متمادی مورد تهدید، ناامنی و تخریب قرار گرفت.
احمدی با تاکید بر اینکه هیچ زباله دیگری نباید وارد منطقه سراوان شود خاطرنشان‌کرد: هیچ عقل سلیمی نمی پذیرد که منطقه بکرطبیعی که می توانست منشا درآمدزایی از راه گردشگری باشد، تنها به دلیل دپوی زباله تبدیل به منطقه ای آسیب پذیر شود.
وی گفت: حجوم حیوانات وحشی و موذی موجب مطالبه گری جدی مردم سراوان شده است و رسیدگی به این مطالبات، از مسئولان امر انتظار می رود.
این نماینده، بهره برداری ۳ لیتر در ثانیه ازشیرابه های پسماند سراوان را اقدامی شایسته اما ناکافی خواند و بر ادامه روند تا حصول نتایج بهتر تاکید کرد.
انتهای پیام/

تنظیم: مهدیه رزاقی لنگرودی