متن پیام دکتر ارسلان سالاری- رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، بدین شرح است؛

بیست و ششمین روز از مرداد ماه، یادآور بازگشت سرافرازانه آزادگان عزیز به میهن اسلامی در سال ۱۳۶۹و فرصتی برای مرور رشادت‌های این غیور مردان است. آزادگان، این سرو قامتان همیشه جاوید، اسوه‌های عشق، ایثار، صبر و بردباری و این مردان بزرگی که سال ها در کنج غربت، رنج اسارت را تحمل کرده و در تاریخ ایران اسلامی، افتخار آفریدند. روز آزادگان، روز قدردانی از عزت، شرف، غیرت، ایستادگی و سرافرازی مردان مقاوم و صبور عرصه جهاد و شهادت است.

ایستادگی و مقاومت آزادگان و آزادمردان سرافراز کشور عزیزمان ایران، چه در طول سال های سخت و مشقت بار اسارت و چه در دوران کنونی تحریم ناجوانمردانه دشمن، ستودنی است.

مردمان این سرزمین، پیوسته قدردان حماسه آفرینی آزادگان و آزادمردان ایران اسلامی بوده و هستند که چون سردار دل ها، شهید سپهبد قاسم سلیمانی عزیز در مقابل استکبار جهانی همانند کوه ایستادگی کرده و از کیان این مرز و بوم حراست نمودند.

اینجانب، روز به یادماندنی بازگشت پرافتخار آزادگان سرافراز به میهن اسلامی را به ملت بزرگ ایران، خانواده‌های شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان قهرمان و نیز به خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی گیلان، علی الخصوص همکاران عزیز آزاده، تهنیت گفته و از ایزد منان برای این اسطوره های صبر و ایثار، موفقیت و عزّت توام با سلامتی مسالت دارم.

دکتر ارسلان سالاری / رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان