تعامل قانونمند شورای شهر رشت با ادارات استانی

ختم کلام/ رییس پیشین شورای شهر رشت در نشست با خبرنگاران گفت: تعامل قانونمندبا ادارات استان از اقدامات مفید شورا در یکسال گذشته بود.

به گزارش ختم کلام، رییس پیشین شورای شهر رشت، شامگاه دوشنبه در تنها نشست صمیمی خود با خبرنگاران، دوره یکساله ریاست بر شورای شهر این کلانشهر را دشوارتر از تمام مسئولیت های اجتماعی خود عنوان کرد و ضمن ارائه گزارش عملکردبه سوالات حاضران پاسخ گفت.

اسماعیل حاجی پور، ضمن اشاره انعقاد تفاهمنامه با قرارگاه خاتم الانبیاء، پروژه هایی همچون روگذر نیروی دریایی، زیرگذر میدان های مصلی و شهرداری رشت و احیای رودخانه های زرجوب و گوهررود را بسیار با اهمیت خواند.
وی همچنین تعامل قانونمندشورا با اداراتی همچون آب وفاضلاب، آب و برق منطقه ای را از اقدامات مفید در این دوره یکساله عنوان کرد و افزود: همکاری ویژه استاندار گیلان در پروژه هایی همچون جی۵ و احیای رودخانه ها از جمله تعامل شورا با ادارات بود.

رییس پیشین شورای شهر حفظ و احیای بناهای تاریخی‌ رشت را از دغدغه های مردم عنوان و خاطر نشان کرد: با همکاری و تعامل بین شورا، شهرداری و میراث فرهنگی اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان به این امر اختصاص یافته است و انتظار می رود امر احیاء و بازسازی این بناها تا پایان امسال نهایی شوند.

به گفته حاجی پور راه اندازی چند موزه همچون موزه هنرهای معاصر و موزه مشروطه نیز در محل برخی از این بناها در دستور کار است.

وی پیرامون رفع مشکل آبنمای موزیکال بوستان ملت رشت نیز گفت: برای این مهم، اعتباری به مبلغ ۳ میلیارد تومان در شورا مصوب شده است و انتظار می رود مشکلات یادشده تا سه ماه آینده برطرف و از پیمانکار تحویل گرفته شود.

عضو شورای شهر رشت پیرامون طرح الکترونیکی کردن خدمات شهرداری رشت بیان داشت: این طرح موجب سهولت دریافت اطلاعات و خدمات از شهرداری توسط شهروندان می شود که اکنون در مرحله نهایی قرار دارد.
حاجی پور همچنین از پیگیری ها بابت دریافت پروانه ساخت وساز زمین های نسقی خبرداد و گفت: این طرح در حال حاضر در قالب دو بند برای زمین‌هایی که دارای امتیاز آب و برق و گاز هستند بر اساس دستورالعمل‌هایی در دست اجرا بوده و برای زمین‌های نسقی که فاقد این امتیازات هستند نیز برنامه‌ریزی‌هایی در دست انجام است.

انتهای پیام/