به گزارش ختم کلام، استاندار گیلان عصر دوشنبه در دیدار با ریبس کل بانک مرکزی با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی پروژه تصفیه خانه بزرگ آب آشامیدنی گیلان که با استفاده از ظرفیت و توان بخش خصوصی در حال انجام است؛ اظهار گرد: این تصفیه خانه با ظرفیت شش هزار لیتر بر ثانیه، آب شرب بیش از ۷۵ درصد از شهروندان استان را تأمین می کند.
ارسلان زارع گفت: طبق بررسی های به عمل آمده برای راه‌اندازی و بهره‌برداری از تصفیه‌خانه فوق، نیاز به تخصیص اعتبار اسنادی از طریق آن بانک است که با توجه به اهمیت موضوع و کمبود آب شرب استان، بهره برداری سریع و کامل از این پروژه حیاتی است.
وی همچنین راه اندازی واحدهای غیر فعال و راکد و تعیین تکلیف بنگاه‌های اقتصادی تحت تملک بانک ها را از راه های تحقق جهش تولید عنوان کرد و افزود: در گیلان در پایان سال ۹۸ تعداد ۶۵ واحد تحت تملک یا جانشینی بانک‌ها وجود داشت که راه اندازی آنها در سال جاری توسط ستاد اقتصاد مقاومتی استان هدفگذاری شده است.
استاندار گیلان تفویض اختیار استانی برای واگذاری واحدهای تملیکی بانک ها، استقرار واحد حقوقی دارای اختیار در تعدادی از بانک ها بمنظور کاهش مدت زمان فرآیند رسیدگی به پرونده های فروش اموال تملیکی و نیز حذف شرط اجاره به شرط تملیک در اقاله واحدهای تملیکی برای بانک‌ها را پیشنهاد داد.
زارع، ضرورت موظف شدن بانک های خصوصی و غیر دولتی به تامین مالی و تسهیلات اعطایی برای سرمایه گذاری ثابت و در گردش به طرح های اقتصادی و تولیدی بخش خصوصی، شرکت های تعاونی و کارآفرینان استان را از دیگر انتظارات خود عنوان کرد که با موافقت رئیس کل بانک مرکزی، مقرر شد انجام گیرد.

انتهای پیام/