ختم کلام/ مدتی بود شاهد ظهور پدیده ای شوم در فضای مجازی بودیم که در قالب کانال و سایت اطلاع رسانی با نشر اکاذیب و فرافکنی اقدام به باج گیری از سیاسیون و مدیران کرده و از این راه در پی نیل به مقاصد شوم خود بود.

البته قابل به ذکر است این سایت و کانال موسوم به “رادیو گیلان” که توسط فردی معلوم الحال و معاند نظام در خارج از کشور مدیریت میشد پس از مدتی و با عیان شد نیت شوم و به دنبال گستره حجم اکاذیب منتشره خیلی زود جایگاه کاذب خود را در افکار عمومی از دست داد و به قولی پیمان ماند و حوزش…

لیکن از مدتی پیش شاهد کنش جدید این رسانه نمای فاسد در فضای مجازی هستیم.
سایت معاند مذکور با تغییر رویکرد که خبر از ذلالت مدیران آن میدهد با دستاویز کردن شایعات به دنبال باج خواهی از فعالین اقتصادی و متمکنین مالی را داشته و در این راستا با بکارگیری از عناصری در شهر رشت و جمع آوری اطلاعات اقتصادی در خصوص فرد و یا هولدینگ مشخص با تهدید و تخریب قصد باج خواهی دارد.

در روزهای اخیر خبر تکان دهنده کشف ۷ تن گوشت فاسد از انبار یکی از فروشگاههای رشت و تایید مراجع مسئول باعث تعجبی عمیق در حد یک شوک در افکار اثرگذار بود و در این‌ بین افراد مغرض نیز با نبت های مختلف و ارائه گمانه زنی ها قصد تشویش اذهان عمومی را داشته و قلاب های خود را برای صید ماهی از آب گل آلود موجود مهیا کردند.

فارغ از بررسی علل عدم شفافیت در این حوزه از سوی وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی گیلان که بستر را جهت نشر اکاذیب و موج سواری برخی ها مهیا می سازد حملات رادیو گیلان به هایپر خوشنام احمدی به عنوان بهترین فروشگاه اقلام مختلف از نگاه مشتری از چند جهت جای تامل دارد.

مجموعه هایپر احمدی سالهاست که به عنوان یک هولدینگ تجاری خوشنان که سعی در جلب نظر و اعتماد مشتری دارد در نقاط مختلف شهر رشت در حال ارائه خدمت به شهروندان است و مشتری مداری با اخذ سود کم اجناس ارائه شده، حسن اخلاق پرسنل، ارائه محصولات کیفی و اشتغال زایی را می توان رمز موفقیت این فروشگاه خوشنام دانست.

این در حالیست که مدیران کانال بدنام رادیو گیلان با یک اشتباه استراتژیک دوباره به کاه دان زده و به قول معروف مسیر را اشتباه رفتند و با نشر خبر کذب وجود گوشت آلوده در این فروشگاه بیش از پیش خود را در افکار عمومی شهروندان رشت رسوا کرده اند!

به نظر میرسد با این‌ قبیل اشتباهات فاحش عمر این کانال معاند با سرعت‌بیشتری رو به افول بوده و عنقریب است که همین اندک‌ مخاطب خود را از دست بدهد و به زباله دان بدنامان تاریخ بپیوندد.

منبع:رشتکده