به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ( وب دا) دکتر ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیمه‌شب جمعه ۱۶ خردادماه از بیمارستان غدیر سیاهکل و مرکز شبانه‌روزی جامع سلامت بخش دیلمان حضور یافت و به‌صورت مستقیم بر ارائه خدمات و کیفیت آن در این مرکز بازدید کرد.

عصر روز گذشته در پسِ بازدید سرزده رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از مراکز بیمارستانی سیاهکل و جامع سلامت دیلمان، دکتر رسول فرخی میکال، نماینده مردم حوزه انتخابیه لاهیجان و سیاهکل به جهت بررسی زیرساخت‌های سلامت و تقدیر از اقدام به‌جای رئیس دانشگاه در دفتر ریاست علوم پزشکی گیلان حضور یافت.

دکتر ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این دیدار با بیان اینکه بازدیدهای سرزده در جهت افزایش آگهی از وضعیت‌های بخش بهداشت و درمان است، اظهار کرد: کادر بهداشت و درمان در طول شبانه‌روز در تلاش هستند تا سلامت را به مردم هدیه دهند اما ممکن است برخی از مشکلات در لابه‌لای این ارائه خدمات پنهان‌شده و نیازمند حضور مستقیم مسئولان در مرکز درمانی و بهداشتی باشد.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان گیلان با اشاره به افزایش خدمات کادر بهداشت و درمان در طول دوران بحران کرونا، افزود: شیوع ویروس کرونا زمان و میزان ارائه خدمات کادر بهداشت و درمان را مضاعف کرد و مردم به‌صورت مستقیم از جان‌فشانی‌های کادر بهداشت و درمان مطلع شدند.

دکتر سالاری با بیان اینکه نه‌تنها در شهرستان سیاهکل بلکه بسیاری از شهرستان‌های استان در بخش زیرساخت عقب هستند که رفع تمامی آن‌ها نیازمند همت همه‌جانبه است، گفت: زیرساخت‌های بخش درمان در شهرستان سیاهکل نیازمند توجه بیش‌ازپیش است و در آینده نزدیک علاوه بر تزریق نیروی پزشک به این مراکز،  تجهیزات درمانی در آن‌ها مستقرشده تا زیرساخت‌های حوزه بهداشتی و درمانی بهبود پیدا می‌کنند.

دکتر رسول فرخی میکال، نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با اشاره به کمبودهای زیرساختی در حوزه بهداشت و درمان شهرستان سیاهکل و بخش دیلمان اظهار کرد: برخی از مراکز جامع سلامت در شهرستان نیازمند فعال‌تر شدن هستند و لازم است علاوه بر تقویت زیرساخت‌های درمانی، تجهیزات سرمایه‌ای نیز در این مراکز افزایش پیدا کند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت با تقدیر از کادر بهداشت و درمان به جهت حضور مستمر و جهاد گونه در طول بحران کرونا، افزود: کادر بهداشت و درمان ازجمله پزشکان و پرستاران در کنار کادر خدماتی و حفاظتی در طول شیوع بحران کرونا حضور فعال داشته که قابل‌تقدیر است.