به گزارش ختم کلام، شهردار لنگرود در نشست خبری با اصحاب رسانه، رسانه‌ها را بازوان مدیریت شهری خواند و نقش این قشر را در پیشرفت شهر بسیار تاثیر گذار دانست.

سید مهدی رجایی ضمن برشمردن اقدامات انجام شده د دوران شیوع کرونا، از رضایت‌مندی نسبی مردم لنگرود خبر داد و با اشاره به قدردانی استانداری گیلان از شهرداری‌های لنگرود، لاهیجان و انزلی به عنوان شهرداری‌های پیشرو در خدمت‌رسانی به مردم، از عملکرد مثبت در این زمینه اظهار خرسندی کرد.

وی با بیان اینکه در این دوران هیچ وقفه‌ای در پروژه‌های عمرانی ایجاد نشده، افزود: سرعت اقدامات عمرانی در این ایام بیشتر شده و نهضت آسفالت ادامه دارد.

شهردار لنگرود با بیان اینکه مدیریت شهری در ابتدا اقدام به روکش آسفالت و رفع مشکل آبگرفتگی خیابان‌ها کرد، گفت: در نیمه اول امسال برابر با ۷ هزار مترمربع آسفالت انجام شده که این میزان به ۱۰ هزار مترمربع افزایش می یابد.

رجایی، اعتبار مورد نیاز برای آسفالت را ۱۰ میلیارد تومان اعلام و خاطر نشان کرد: سال گذشته ۲۰ کیلومتر لایروبی شبکه فاضلاب انجام گرفت و چشم انداز سال جاری نیز ۳۰ کیلومتر است.

وی احداث مرکز تفریحی در جوار پل خشتی لنگرود را از بزرگترین اقدامات شهرداری این شهر در سال جاری برشمردو گفت: در این محل اسکله قایق سواری احداث می‌شود و با لایروبی رودخانه توسط دستگاه پیشرفته، آرزوی بزرگ مردم برای قایق سواری در رودخانه لنگرود تحقق می یابد.

شهردار لنگرود با اشاره به وعده مدیرعامل آب و فاضلاب کشور مبنی بر حل مشکل فاضلاب سرازیر شده به رودخانه و اعتبارات در نظر گرفته شده برای تسریع در روند این مشکل اظهار امیدواری کرد.

رجایی اصلاح خیابان شهید اسدآبادی را از دیگر برنامه‌های در دست اقدام اعلام کردو با اشاره به مناقصه برگزار شده گفت: با استفاده از اعتبارات استانی این پروژه آغاز می‌شود.

وی همچنین با اشاره به اصلاح پیاده رو میدان اصلی شهر اظهار کرد: تا یک ماه آینده احداث میدان اصلی شهر و ساخت المان این میدان آغاز می‌شود.

شهردار لنگرود با اشاره به طرح محوطه‌سازی رو به روی سپاه برای احداث پارک اظهار کرد: در حوزه ورزش نیز سال گذشته اقدامات زیادی صورت گرفت و امسال نیز به دنبال افزایش سرانه فضای ورزشی هستیم.

رجایی با اشاره به افتتاح زمین چمن مصنوعی در ایام عید فطر گفت: زمین چمن دیگری نیز به زودی به بهره‌برداری می‌رسد و در شمال پارک فجر، تهیه زمین استاندارد برای والیبال ساحلی که در آن امکان برگزاری مسابقات بین المللی نیز وجود داشته باشد در دستور کار است.

وی از طرح شهرداری برای احداث زمین بسکتبال خیابانی خبر داد و گفت: تمرکز شهرداری برای احداث فضای ورزشی است.

این‌مسئول با اشاره به احداث کنارگذر مسیر درویشانبر اظهار کرد: احداث این مسیر پس از ۱۲ سال آغاز شده و درحال احداث پل هستیم که پس از اجرای پل و آسفالت مسیر، خیابانی بسیار زیبا از میدان شهید املاکی تا کشتارگاه سابق افتتاح می شود که سبب کاهش بار ترافیک ورودی به داخل شهر خواهد شد.

شهردار لنگرود با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد پروژه کارخانه کمپوست تکمیل شده، افزود: در فاز دوم احداث، نصب سوله در دستور کار است که اگر مشکلی شبیه کرونا یا برف سال گذشته پیش نیاید تا پایان امسال پروژه به اتمام خواهد رسید تا برای همیشه معضل دفن زباله پایان یابد.

رجایی با اشاره به احداث چندباب مغازه تجاری بدون دریافت پروانه و سند در جاده چمخاله توسط شهرداری گفت: پس از شروع به کار شورای پنجم برای این ۳۲ باب مغازه پروانه و سند دریافت شده و جهت دریافت مشارکت مدنی سرمایه گذار اقدام شده‌ است و در نهایت سرمایه گذار انتخاب شده و مغازه‌ها با سرعت در حال احداث است.

شهردار لنگرود همچنین از پیگیری برای جذب سرمایه‌گذار در پارک فجر لنگرود خبر داد و گفت: بازگشت سرمایه در حوزه گردشگری بالا است و از سرمایه‌گذاران دراین حوزه استقبال می‌کنیم.