صبح امروز، حجت الاسلام والمسلمین محمد لاکانی، مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه گیلان با حضور در دفتر حوزه ریاست، با دکتر ارسلان سالاری، رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان،دیدار و گفت‌وگو کرد.

مهار نسبی کرونا مرهون همراهی و همدلی همه‌جانبه

دکتر ارسلان سالاری، رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تقدیر از خدمات و زحمات طلاب و روحانیون در طول دوران بحران کرونا، اظهار کرد: شیوع کرونا در گیلان بحران بسیار سخت و سنگینی را بر سیستم سلامت تحمیل کرد و ارایه خدمات طلاب در این برهه نیز مشهود و قابل تحسین است.

وی با بیان اینکه در مهار و کنترل نسبی کرونا همه سازمان ها و آحاد جامعه دخیل بودند، افزود: بدون تلاش و همکاری مسوولان، مردم و‌ گروه های جهادی مهار کرونا تا این حد ممکن نبود و  خوشبختانه آثاراین همدلی و همراهی همگانی، بیش از هر زمانی، برجا ماند.

دکتر سالاری با اشاره به حضور طلاب و روحانیون در کنار کادر سلامت و ارایه خدمات به بیماران و همراهانشان، یادآور شد: روحانیون و‌ طلاب در بیمارستان‌های سانتر کرونا با تزریق روحیه به بیماران و همراهان و همچنین تغسیل جان‌باختگان کرونا نقش موثر و حایزاهمیتی را ایفا کردند.

روحانیون در تزریق روحیه به بیماران نقش موثری داشتند

حجت الاسلام لاکانی-مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه گیلان نیز در این دیدار گزارش مختصری از فعالیت طلاب و‌ روحانیون ارایه و تصریح کرد: در جهت اجرای سیاست های ستاد مقابله با کرونا هشت جلسه توجیهی برگزار شده و نتیجه آن همکاری و همراهی طلاب با کادر سلامت بوده است.

وی با اشاره به عملکرد مرکز خدمات حوزه های علمیه استان در جهت غربالگری بیماران کووید ۱۹، افزود: بالغ بر ۱۵ هزار نفر از جمعیت استان که به نوعی مرتبط با طلاب و روحانیون هستند مورد غربالگری قرار گرفتند.

مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه گیلان همچنین با تصریح بر حضور طلاب گیلانی در حط مقدم مقابله با کرونا، خاطرنشان کرد: طلاب استان در بخش های مختلف علاوه بر ضد عفونی معابر و حضور در تهیه و توزیع اقلام حفاظت شخصی مردم، در غسل، حنوط، تیمم و حتی اقامه روضه بر پیکر جانباختگان کرونا و از همه مهمتر در تزریق روحیه بین بیماران و همراهان آنها نقشی محوری داشتند.