به گزارش ختم‌کلام، استاندار گیلان در نشست با اعضای کانون کارفرمایی استان با اشاره به نقش اثرگذار کانون کارفرمایان اظهار کرد: این‌کانون می تواند مشاور خوبی برای پیشبرد اهداف و برنامه های توسعه ای در اقتصاد استان بویژه در حوزه فعالیت های بخش خصوصی باشد.

ارسلان زارع گفت: تقویت فعالان بخش  خصوصی علاوه بر شفاف سازی اقتصاد توسعه‌ای، زمینه ساز رشد آنها و ابهام زدایی از اقتصاد کشور را به دنبال دارد.
وی تاکید کرد: همه نهادها و دستگاه ها باید زمینه تشویق عمومی به سرمایه‌گذاری، کارآفرینی و بهبود محیط کسب‌و‌کار را با همکاری انجمن‌هایی همچون کانون کارفرمایی فراهم سازند.

استاندار گیلان حمایت از پویایی کارفرما را موجب افزایش راندمان اجرایی کارگر دانست و گفت: در جلسات متعدد ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، پیوسته توجه به کارفرمایان در دستور کار بوده و همواره بر ارائه تسهیلات لازم مطابق با فرآیندهای قانونی تاکید شد و در سال جاری نیز ضمن استمرار این روند، انتظار می رود اهتمام لازم برای تحقق جهش تولید صورت گیرد.

نماینده عالی دولت در گیلان جهش تولید را یکی از مولفه های تحکیم و تقویت پایه های اقتصاد ملی عنوان و تحقق آن را نیازمند تعامل و هم افزایی با بخش خصوصی دانست و خاطرنشان کرد: یکی از جلوه های این هم فکری در جریان فراگیری ویروس منحوس کرونا در کشور و البته استان گیلان به نحو شایسته ای مشاهده شد.

وی افزود: واحدهای تولیدی با هدایت و مدیریت کارفرمایان دلسوز و متعهد، با وجود تنگناهای مالی، نگذاشتند فرآیند تولید متوقف شود و عده ای نیز با درک شرایط زمانه و مسئولیت پذیری، در راستای رفع نیاز عمومی به یک کالا، نسبت به تغییر خط تولید واحد خود اقدام کردند.
استاندار گیلان ادامه داد: در ایام شیوع بیماری کرونا بسیاری از کارفرمایان در شرکت‌ها و صنایع بزرگ و کوچک، علیرغم شرایط دشوار اقتصادی و درآمدی به هرنحوی نیروهای کارگری را حفظ کردند که این موضوع در کنار داشتن اجر معنوی، به عنوان رویکردی در راستای توسعه اقتصادی، ستودنی است.
زارع به اختصاص اعتبار ۷۵ هزار میلیارد تومانی به واحدهای اقتصادی آسیب دیده از بیماری کرونا توسط دولت اشاره و گفت: در راستای حمایت از فعالان اقتصادی تمهیدات ویژه‌ای اندیشیده و تأکید شده که در شناسایی واحدها و اعطای تسهیلات دقت شود تا منابع حمایتی به افراد مستحق اختصاص یابد.

وی افزایش کیفیت کالا و ارائه خدمات در مشاغل مختلف را جزو انتظارات خود از کارفرمایان و صاحبان صنایع و حرفه ها عنوان کرد و افزود: حمایت از کارآفرینان، کارفرمایان، ثروت و سرمایه بومی همچون استفاده از نیروهای بومی استان در مناصب مدیریتی از اولویت های مقامات استانیست.

این‌مسئول با اشاره به نگاه ارزشمند اجتماعی بسیاری از کارفرمایان و اقدامات حمایتی از اقشار آسیب‌پذیر جامعه گفت: علیرغم مشکلات اقتصادی موجود بسیاری از فعالان اقتصادی با تأکید رهبر معظم انقلاب در  راستای کمک‌های مومنانه به نیازمندان همچون مشارکت فعالانه در آزادسازی زندانیان ناشی از جرائم غیرعمد، گام های موثری برداشتند.

انتهای پیام/