به گزارش ختم کلام یکصد و دهمین جلسه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای شهر رشت به ریاست فاطمه شیرزاد با دستور بررسی برنامه های ویژه ماه مبارک رمضان برگزار شد.
وی در این جلسه با تبریک سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اظهار کرد: سپاه پاسداران مثل همیشه در مقابله با ویروس منحوس کرونا در خدمتگزاری به مردم خوش درخشید و اقدمات جهادی فراوانی انجام داد.
وی با اشاره به اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران همواره در بحران های مختلف نظیر سیل، زلزله در کنار مردم بود، افزود: محرومیت زدایی یکی از دستاوردهای بزرگ این نهاد است.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت با اشاره به بازگشایی مجدد پارک های سطح شهر رشت تاکید کرد: شهروندان همچنان از ترددهای غیر ضروری در معابر عمومی خودداری کنند و خانواده ها از تجمع و حضور در پارک ها و استفاده از وسایل بازی اجتناب کنند.
شیرزاد با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، گفت: برنامه های فرهنگی به مناسبت ماه مبارک رمضان بدون تجمعات مردمی و به صورت مجازی برگزار می شود.
وی خاطر نشان کرد: همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان شهر رشت رنگ و بوی رمضان خواهد گرفت.
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت به ضرورت مشارکت همکاری حوزه های فرهنگی شهرداری با هیئت های مذهبی و فرهنگی در اجرای برنامه های ماه مبارک رمضان تاکید کرد و گفت: دعای روزانه مناجات های افطار و سحر در این ماه از تلویزیون های شهری پخش خواهد شد.
وی با تاکید بر آذین بندی شهر در آستانه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان گفت: سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری رشت المان های متناسب با این ماه مبارک را در نقاط مختلف شهر جانمایی می کند.
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت به برنامه های پیشنهادی سازمان فرهنگی اشاره کرد و گفت: برنامه فصل مهربانی در قالب ۳۰ قسمت با موضوع بررسی آیه ای از قرآن کریم توسط کارشناسان مذهبی، برنامه با خدا تا خدا”، شهر باران شهر قرآن مناجات خوانی در شب های قدر مسابقه کتابخوانی برای خانواده ها، برگزاری مسابقات شطرنج آن لاین با مشارکت هیئت شطرنج شهرستان رشت از جمله برنامه های سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت در ماه مبارک رمضان است.
انتهای خبر/