ختم کلام/ یکی از زمینه های پراکنش آلودگی های ویروسی خرید مواد خوراکی از مراکز غیرمجاز اغذیه است که شهروندان گرامی برای حفظ جان خود و دیگران باید به آن توجه ویژه داشته باشند.

به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت در اطلاعیه ای این شهرداری اعلام‌ کرده است که با هماهنگی و همکاری فرمانداری شهرستان رشت، پلیس و دیگر مراجع ذی صلاح از فعالیت گاری کبابی ها و دیگر مراکز عرضه غیرمجاز اغذیه جلوگیری می شود.

بر پایه این اطلاعیه مقرر شده است از عصر امروز شنبه هفدهم اسفند ماه ۱۳۹۸ تذکرات لازم برای جمع کردن بساط گاری کبابی ها به آنها ابلاغ گردد و از امشب عملیات جمع آوری آنها از معابر شهری اجرایی شود.

در اطلاعیه ای که به همین منظور به وسیله شهرداری رشت منتشر شده، تاکید گردیده است که این اقدام به منظور جلوگیری از شیوع هر چه بیشتر ویروس کرونا، حفظ سلامت شهروندان و رعایت اصول و موازین بهداشتی صورت می گیرد و توقف فعالیت این گاری کبابی ها و همه مراکز غیرمجاز عرضه اغذیه تا پایان شرایط اضطراری و بازگشت به شرایط عادی ادامه خواهد یافت.

در این اطلاعیه همچنین تاکید شده که هر گونه مقاومت گاری کبابی ها نسبت به این اقدام منجر به جمع آوری تجهیزات و ضبط گاری و بساط آنها در هماهنگی با مراجع ذی صلاح خواهد بود و با کسانی که از این کار سرپیچی کنند نیز برخورد قانونی لازم به عمل خواهد آمد.

در پایان این اطلاعیه از شهروندان فهیم رشت هم خواسته شده است تا برای حفظ سلامتی خود و خانواده هایشان مواد غذایی و اغذیه را از مراکز عرضه مجاز خوراکی ها تهیه کنند و بهداشت و سلامت خود و جامعه را به مخاطره نیاندازند.