به گزارش ختم کلام، یک قطعه حواصیل خاکستری  که توسط شهروند  علاقمند به  طبیعت  تحویل پاسگاه محیط بانی چاف و چمخاله  گردیده بود . پس از بهبودی و اطمینان از سلامت آن، در زیستگاه اصلی رها سازی شد .

سید امین نجات رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لنگرود با اعلام این خبر گفت ضمن سپاسگزاری از شهروند گرامی در این خصوص بیان داشت ،  حواصیل خاکستری (نام علمی: Ardea cinerea) پرنده‌ای آبچر از خانواده حواصیلیان و از راسته لک‌لک‌سانان می باشد. این پرنده در ایران در زمستان از پراکندگی نسبتاً زیادی برخوردار بوده و به تعداد زیادی زاد ولد می‌کند. حواصیل خاکستری پرنده‌ای بزرگ جثه به وزن ۱ تا ۲ کیلوگرم است و قامتی بین ۹۰ تا ۱۰۰ سانتی‌متر دارد و فاصله  بین دو سر بال‌هایش به ۱۷۵ تا ۱۹۵ سانتی‌متر می‌رسد.

حواصیل خاکستری در آب‌های کم‌عمق به شکار ماهی، قورباغه و حشرات می‌پردازد. در عین‌حال ممکن است پستانداران کوچک، خزندگان، جوجه‌ها و پرندگان کوچکی همچون پاشلک، مرغ باران و جوجه اردک را نیز شکار کند.

وی  با اعلام این خبر افزود، همه افراد می بایست با حساسیت خود در حفظ تنوع زیستی شهرستان مشارکت داشته باشند تا بتوانیم محیط زیست را در تعادل حفظ نماییم.