به گزارش ختم کلام، معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور دراین نشست با اشاره به این موضوع که هیچ کس نمی خواهد تالاب انزلی خشک شود گفت : جلسات متعددی تاکنون در رابطه با موضوع احیای تالاب برگزار شده ومن نیز از این سفردو هدف عمده دارم .

بابک دین پرست در ادامه گفت : یکی از این اهداف،رسیدگی به وضعیت آزاد سازی اراضی دریای خزر و هدف عمده ومهم این سفر موضوع احیای تالاب انزلی است .

وی گفت : از آنجا که مقرر است جلسه ای با حضور جهانگیری معاون اول رییس جمهور به منظور بررسی وضعیت احیای تالاب انزلی برگزار شود ،  امروز باید همه تلاش خود را صرف بررسی علل و عوامل کاهش عمق تالاب کرده تا در جلسه مذکور از سوی وی نقطه نظرهای مربوطه در این خصوص را  دریافت نماییم  .

معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور همچنین گفت : همه دستگاه های اجرایی مکلف هستند در قالب برنامه های بلند مدت ، کوتاه مدت ومیان مدت اهدافی را که برای طرح احیای تالاب در نظر دارند ارایه نمایند .

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان نیز در این جلسه ضمن تشریح  علل و عوامل کاهش عمق تالاب به اقدامات صورت گرفته مانند مبارزه با گیاه مهاجم سنبل آبی ، کاهش حجم رسوبات وارده به تالاب ، تععین حد بستر تالاب به منظور مدیریت یکپارچه  و همچنین در مورد کمبود ها و نیازمندی های سازمان حفاظت محیط زیست برای احیای تالاب اشاره کرد .