ختم کلام/

سیاوش آقاجانی با اشاره به روند انتخاب نامزدهای مورد حمایت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در گیلان برای انتخابات مجلس اظهار کرد: شورای ائتلاف بر اساس هدف و کارکردی که برایش تعریف شده به دنبال این است که جبهه انقلابی را به پیروزی برساند.

سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گیلان با اشاره به فضای رسانه‌ای به وجود آمده مبنی بر لزوم انصراف برخی کاندیداها از عرصه انتخابات خاطرنشان کرد: کناره گیری یا عدم کناره گیری کاندیداهایی که میثاق نامه ائتلاف را امضا کرده‌اند ولی در لیست قرار ندارند، بستگی به مهندسی انتخابات و شرایط روز آن شهرستان دارد.

آقاجانی همچنین افزود: به طور مثال در انتخابات شهرستان رشت، برداشتمان این است که احتمال دو مرحله‌ای شدن انتخابات زیاد می باشد.

سخنگوی شانا در گیلان با بیان اینکه طبیعی است که شورای ائتلاف برای مرحله دوم هم برنامه داشته باشد، تاکید کرد: ما باید گزینه‌هایی هم برای مرحله دوم رشت داشته باشیم تا بتوانیم از ورود کاندیداهای طیف مقابل جلوگیری کنیم؛ به همین دلیل از نامزدهای شورای ائتلاف که در لیست نمی باشند، نخواستیم که کناره‌گیری کنند.

آقاجانی ادامه داد: در جلسه بازگشایی پاکت‌ها و اعلام نهایی اسامی کاندیداها نیز این موضوع را اعلام کردیم که نظر ما انصراف نامزدها از انتخابات نیست.

وی با بیان اینکه شاید در دوسه روز آخر منتهی به انتخابات به هر دلیلی شورای ائتلاف به این نتیجه برسد که نامزدهای ائتلاف باید کناره‌گیری کنند، ابراز نمود: اما فعلا این شرایط وجود ندارد و تمامی کاندیداها می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

آقاجانی اضافه کرد: در برخی شهرستانها هم چونکه بحث قومیتی مطرح می‌شود، به دلیل داشتن سبد آرایی مشترک با یک کاندیدای جناح مقابل، از آن نامزد شورای ائتلاف که گزینه نهایی لیست ما نمی باشد، نخواهیم خواست که کناره‌گیری کند زیرا ممکن است این انصراف به نفع کاندیدای طیف مقابل تمام شود.

سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گیلان ادامه داد: فعلا اصرار بر کناره‌گیری نامزدها نداریم ولی مُصر هستیم با هم افزایی، وحدت و بدون تخریب یکدیگر به تبلیغات خود با محوریت نشر گفتمان انقلاب اسلامی ادامه دهند.

آقاجانی در پایان یادآور شد: از سه نامزد خود در شهرستان رشت نیز توقع داریم طیق میثاق نامه از یکدیگر حمایت کنند و سبد آرای خود را با هم به اشتراک بگذارند تا بتوانند در همین مرحله اول به مجلس راه پیدا کنند.

انتهای پیام/