به گزارش ختم کلام؛ جوانترین کاندیدای نمایندگی مجلس از حوزه انتخابیه رشت عصر پنج شنبه در نشست با اصحاب رسانه بر شایستگی جوانان دهه شصتی در مدیریت های میانی تاکید و جلوگیری از آسیب های بیشتر توسط مدیران پر سن و سال فعلی را علت اصلی کاندیداتوری خود عنوان کرد.
شهاب حاجعلی پور با بیان اینکه مدیران سابق به صورت اتوبوسی اقوام خود را وارد امورات اجرایی کرده اند گفت: دخالت در انتصاب های گزینشی مدیران، از بزرگترین آسیب های استان است.
وی حضور نیافتن برخی از اعضای کمیسیون تلفیق را مورد انتقاد قرار داد و همچنین با مهم خواندن طرح شفافیت آرا افزود: افزایش اموال نمایندگان، قبل و‌پس از کرسی، نمی تواند نشانه خوبی باشد.
این کاندیدای جوان که عضویت دو دوره شورای شهر کوچصفهان را در کارنامه اجرایی خود دارد خاطر نشان کرد: برخی از نمایندگان به دنبال نفع شخصی، بر سر مسئله کوچکی همچون تعویض رییس یک هیئت ورزشی، طرح استیصاح وزیر را پس می گیرند و یا اینکه برخی از نمایندگان بدون اینکه حتی از موضوع طرح استیضاح آگاه باشند نسبت به امضای آن اقدام می کنند که در مجموع بایدجلوی این مسائل و لابی گری ها گرفته شود.
حاجعلی پور با اشاره به هجمه های تورم در اقتصاد کشور به ویژه در مقوله گرانی بنزین پرسید: چه شد که دولت یکشبه بنزین را به وضعیت کنونی رساند؟ در صورتیکه در برنامه ششم توسعه قرار بود این‌ موضوع به صورت پلکانی پیش رود!

وی ادامه داد: دولت می توانست این کسری بودجه را از طریق وضع مالیات برمسکن های خالی و یا مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی جبران کند.
کاندیدای جوان نمایندگی مجلس از حوزه انتخابیه رشت با اشاره به مشکلات زیست محیطی در پسماند سراوان، تاکید کرد: مسئولان به ویژه باید در حوزه سراوان و حل مشکلات دو رودخانه رشت بیشتر از همیشه پاسخگو می بودند.
حاجعلی پور همچنین با اشاره به تخلیه زباله های بیمارستانی و ورود فاضلاب به رودخانه های شهر، عملکرد مسئولان در حوزه بهداشت و درمان را بسیارضعیف خواند و یاد آور شد: تذکرات مداوم به مسئولان امر بر عهده نمایندگان است و پر واضح است که نمایندگان در این زمینه عملکرد قابل قبولی ارائه نکرده اند.

وی همچنین بر لزوم اتحاد میان نمایندگان تاکیدو تصریح کرد: رقابت های پیش از صدارت باید جایگزین رفاقت و یکدلی شوند.
جوان ترین کاندیدای نمایندگی مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه رشت هرگونه خرید و فروش در آرا را خیانت به مملکت دانست و بیان داشت: ‌نماینده مجیز گوی دولت ناکارآمد، بی شک به دنبال کسب رای در دوره بعدی است.
حاجعلی پور با اشاره به توانمندی های جوانان تحصیلکرده اما بیکار کنونی تاکید کرد: وعده های شغلی توسط مسئولان در نهایت باید در نقطه ای عملی شوند.
وی گفت: مردم باید خط قرمز نمایندگان باشند از این رو لازم است تا نمایندگان رویه خود را در مجلس عوض کنند زیرا اگر قرار باشد آنان فقط به نفع دولت حرف بزنند تا رای بیاورند هیچ وقت مشکل حل نمی شود.
به گزارش ختم کلام، شهاب حاجعلی پور اهل کوچصفهان بوده و در حال حاضر در رشته دکترای عمران سازه مشغول به تحصیل است. وی عضویت دوره چهارم و پنجم شورای شهر کوچضفهان، عضو سابق شورای شهرستان رشت و عضو سازمان نظام مهندس ساختمان گیلان را در کارنامه عملکردی و اجرایی خود دارد.
انتهای پیام/