مراسم اهدای ۵۰۰ فقره اسناد املاک علوی در ارتباط ویدئوکنفرانسی با مهندس سید پرویز فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، در شهرستان آستانه‌اشرفیه برگزار شد.

مهندس مرتضی حسن‌پور، مدیرکل اموال و املاک گیلان در این مراسم با تبریک ایام‌الله دهه مبارک فجر، اظهار کرد: امروز ۵۰۰ فقره اسناد املاک علوی با دستور مهندس فتاح رئیس محترم بنیاد مستضعفان کشور و در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) به متصرفین اراضی بنیاد که وفق مقررات، واجد شرایط بودند اهدا شد.

وی ارزش سندهای اهداشده را ۵۵۸ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: تاکنون ۶۴۰۰ فقره سند به مردم گیلان باارزش بیش از ۲۶۰۰ میلیارد ریال واگذارشده است.

مدیرکل اموال و املاک گیلان از انعقاد قرارداد برون‌سپاری برای تشکیل پرونده‌های متصرفین اراضی علوی و شبه علوی در حوزه شرق گیلان و همچنین شهرستان‌های آستانه‌اشرفیه و تالش توسط سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان خبر داد و افزود: طی این برون‌سپاری، متصرفین هیچ هزینه‌ای پرداخت نخواهند کرد و مسئولیت تشکیل پرونده و نقشه‌برداری اراضی بر عهده بنیاد مستضعفان خواهد بود.

مهندس اسدی، مدیرکل ثبت‌اسناد و املاک گیلان نیز در این مراسم واگذاری اراضی بنیاد علوی به نیازمندان را جزو افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: بسیاری از املاک علوی جزو تصرفات اشخاص بود که باید به مردم نیازمند که حق قانونی آن‌ها است اختصاص یابد.
وی تصریح کرد: انتظار داریم اراضی که در اختیار متصرفین قرار دارد تعیین تکلیف شده و به نیازمندان واقعی واگذار شود تا فاصله طبقاتی جامعه، کاهش یابد.

در این مراسم به‌صورت هم‌زمان در ارتباط ویدئوکنفرانسی با مهندس فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، ۷۰۰۰ فقره اسناد املاک علوی در استان‌های گیلان، گلستان، مازندران، خراسان رضوی و خراسان شمالی، اهدا گردید.