به گزارش ختم کلام؛ فرماندار سابق رشت،  به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی،  در نشست با صحاب رسانه ، هدهه فجر را دهه نمایش اقتدار و عظمت ایران اسلامی خواند  و برپایی  شور انقلابی در جامعه را وظیفه همگانی دانست.

وی تقویت روحیه نشاط و امید در جامعه از طریق ارایه‌ی عملکرد و بیان خدمات نظام اسلامی را از مهمترین وظایف مسئولان در ایام دهه فجر برشمرد و گفت: حفظ و تقویت روحیه انقلابی گری نسخه کارآمدی ملت ایران در استمرار انقلاب اسلامی و پی گیری آرمان‌ها و اهداف بلند آن است.

عظمتی، مولفه  امنیت را مهم ترین شاخصه پیشرفت و تعالی خواند و با مهم بر شمردن این مقوله، به ویژه در حوزه اقتصادی افزود: نبود ثبات اقتصادی موجب تضعیق روزافزون قشر کم برخوردار جامعه می شود.

فرماندار سابق رشت همچنین ، با اشاره به اهمیت  انتخابات در سرنوشت کشور گفت:  مشارکت حداکثری پای صندوق های رای وظیفه ای همگانی بودا و موجب اقتدار ملت می شود.

عظمتی ادامه داد: در جامعه کنونی، انتخابات، آلوده به پول محوری و دروغ شده است به طوری که کاندیداها یکدیگر را می کوبند و با میلیاردها پول وارد عرصه ی انتخابات می شوند.

وی تاکید کرد: نماینده باید وکیل مردم بوده و از رانت و باند و فساد دوری کند. فرماندار سابق  رشت، با بیان تی استان گیلان با توجه به وجود طبیعت بکر و ظرفیت های مختلف نتوانست در توسعه کشور از جایگاه مطلوبی برخوردار باشد.

فرمانده اسبق سپاه رشت در ادامه گفت: رشد و پیشرفت استان‌های همجوار گیلان در سال‌های گذشته بیشتر از گیلان است ، ما شاهد آن هستیم در گذشته استان گیلان در رتبه چهارم پیشرفت کشور قرار داشت اما اکنون این رتبه به ۱۶ کاهش پیدا کرده است.

وی افزود:امروز تنها ۴۰ درصد از صنعت در گیلان فعال است و باید این امر تا ۲ برابر یا بیشتر تحقق پیدا کند .وی با اشاره به این که هنوز مدیران گیلان مشکلات استان را اولویت‌بندی نکردند خاطرنشان کرد: این امر یکی از ضعف‌های مدیریتی در استان علی‌الخصوص در شهرستان رشت است.

وی با تاکید بر ضرورت اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی برای جوانان گفت: بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری انتقال قدرت از پیشکسوتان به جوانان نسل سوم و چهارم انقلاب اسلامی است.

عظمتی در پایان اعلام کرد: با بیان اینکه تاسف می‌خورم که جوانان پاک و صادق رشتی برای اشتغال مجبور به مهاجرت به شهرک‌های صنعتی حاشیه پایتخت و حتی جنوب کشور می‌شوند، معتقدم رشت دارای ثروت‌های خدادادی است که باید در خدمت اشتغال جوانان باشد.