سید ولی الله عظمتی در  گفتگوبا ختم کلام،  با بیان اینکه این روزها مردم با مشکلات فراوانی مواجه هستند و هر یک دل پر درد و هزاران مشکل لاینحل دارند اظهار کرد: بسیاری از مشکلات امروز ریشه در خارج از کشور ندارد و با تحریم‌ها مرتبط نیستند و حتی برای حل و فصل آنها نیاز به وضع قانون جدید نمی باشد و فقط تلاش و غیرت انقلابی و همت می خواهد.

فرمانده سابق سپاه رشت گفت: در روزهای اول انقلاب و ایام دفاع مقدس کسی با نیت اضافه کار و مأموریت کار نمی کرد. ما در لباس پاسداری بودیم اما هر کاری از دستمان برمی‌آمد انجام دادیم تا گره از مشکلات مردم گشوده شود، چرا که امام راحل فرموده بودند که مردم ولی نعمت انقلاب هستند.

معاون هماهنگ کننده سابق سپاه گیلان افزود: چرا امروز کار ها گره خورده است؟ چرا مردم در میان ادارات مختلف پاسکاری می‌شوند؟ چرا در عرصه بهداشت و درمان مردم نالانند؟ چرا رونق تولید محور کارها نیست؟ چرا اجاره خانه ها سر به فلک کشیده است؟ چرا امکان خرید مسکن عملاً برای جوانان وجود ندارد؟ چرا آمار طلاق افزایش یافته است؟ چرا سیستم مالیاتی به درستی عمل نمی‌کند؟ و یا چرا نظام آموزشی ما اینگونه دچار مشکلات شده است؟

عظمتی در ادامه با تاکید بر این که چرا مسئولان به جای پاسخگویی طلبکار هستند بیان داشت: من به حرفهای دیگران کاری ندارم و به نصح صریح قانون تکیه می کنم، اگر نمایندگان مجلس شورای اسلامی موظف به نظارت بر حُسن اجرای قوانین هستند پس چرا به تکلیف خود عمل نمی کنند و امروز سکوت کرده اند؟

وی  تصریح کرد: آن کسانی که گلوی خود را در دفاع از دولت پاره میکردند، چرا در دفاع از حقوق مردم حناق گرفته اند؟ آیا بهتر نیست به جای وابستگی های باندی و سیاسی و دادن بیانیه های جناحی، بیانیه ها امروز مبتنی بر نیاز و درد مردم باشد؟

معاون هماهنگ کننده سابق سپاه گیلان در ادامه بیان داشت: آیا بهتر نیست به جای گرفتن امتیاز از برخی وزارتخانه‌ها و برخی دانشگاه‌ها و رانت ها برای هم باندی های خود، کمی هم به فکر مردم باشیم؟

وی در ادامه با بیان اینکه نمایندگان باید زبان مردم و بیان آنچه که می خواهند باشند گفت: این قول را به مردم میدم که جز در راه سعادت مردم گامی بر ندارم، چرا که معتقدم کار برای مردم و دفاع از حقوق ملت جزء عبادات می باشد.

انتهای پیام/