به گزارش ختم کلام، فرهاد دلق پوش در جلسه ستاد تنظیم بازار که در سالن انصاری استانداری برگزار شد، اظهار کرد: براساس تکلیف، وزارت صمت روزانه ۱۰۰ کالا را رصد، پایش و قیمت آنها را به سطح ملی منعکس می کند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: در ایام پایانی سال باید اقلام شب عید مردم نیازسنجی و تامین شود.

وی در خصوص تامین مرکبات و میوه پایان سال تصریح کرد: ۱۴۰۰ تن پرتقال و سیب برای شب عید پیش بینی شده که ۲۳۵ تن پرتقال از باغات شرق گیلان در سردخانه ذخیره شده است.

این‌مسئول  از تلاش برای تامین سیب مورد نیاز از آذربایجان غربی خبر داد‌و گفت: به طور قطع قیمت این میوه ها ۲۰ درصد از قیمت بازار ارزانتر است.

دلق پوش همچنین  بیان کرد: تاکنون ۸۰۳ تن شکر سفید تهیه و در سطح شهرستان ها توزیع شد و علاوه بر این‌نیز  ۲۱۰ تن گوشت گوساله منجمد در سطح فروشگاه به قیمت ۳۸۰۰۰ تومان توزیع شده است.

وی ادامه داد: تا پایان دی ماه امسال،  ۷۹ میلیون قطعه جوجه ریزی معادل ۱۳۴ هزار تن گوشت گرم انجام گرفته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۹.۲ درصد رشد داشته است.

دلق پوش در خصوص اختصاص گندم مرغوب به گیلان نیز ، خاطرنشان کرد: کیفیت نداشتن گندمی  که از دیگر استان ها به گیلان  وارد می شود از مشکلات‌موجود است که به نوبه خود این امر بر کیفیت نان تاثیر می گذارد.

وی ادامه داد: با توجه به افرایش نرخ بنزین، مصرف گاز مایع افزایش یافته که باعث کمبود این گاز  در سطح استان شده که باید تدبیری برای این موضوع اندیشیده شود.

رییس سازمان صمت تاکید کرد: باید با هماهنگی اتحادیه های مربوطه و آژانس های گردشگری، اقدامات بازدارندگی و پیشگیرانه در این زمینه انجام گیرد.

دلق پوش با بیان اینکه عدم الصاق نرخ کالا جریمه ۹۶ هزار تومانی دارد، تصریح کرد: عدم صدور فاکتور هم ۸۴ هزار تومان جریمه دارد.

وی گفت: کل بازرسی های انجام شده از طرف سازمان ۲۴۳ هزار و ۷۸۰ مورد بوده که به موجب این بازدیدها ۱۰ هزار و ۷۳۷ تخلفات به ارزش ۴۶۱ میلیارد ریال کشف شده است.

این مسئول با اشاره به ۱۰هزار و ۲۶۰ فقره گزارش تخلف تلفنی، خاطرنشان کرد: تعداد بازرسی در واحد تولیدی ۱۷۲۹مورد بود.

رییس سازمان صمت گفت: بعد از گرانی بنزین ۲۰۸۵ مورد تخلف به ارزش ۱۳ میلیارد و ۵۷۰ میلیون ریال کشف شده است.

انتهای پیام/