رسول جماعتی: فلسفه وقوع نهم دی بصیرت است

 

 

رسول جماعتی در یاد داشتی، با اشاره در پیش بودن حماسه ۹دی برلزوم بصیرت‌افزایی تاکید و اظهار کرد: باید نخبگان کشور و مردم فهیم استان گیلان از خود بپرسند که روز بصیرت به چه معناست، آیا غیر از این است که در ظلمات، نور هدایتگر ما باشد؛ این موضوع فلسفه ۹دی در تاریخ جمهوری اسلامی ایران است.
وی در ادامه افزود: مردم غیور و فهیم ایران اسلامی در ۹ دی‌ماه سال ۸۸ نشان دادند که ولایت مدارتر از گذشته هستند و اکنون نیز نیازمند بصیرتی همانند ۹ دی است؛ تشخیص حق از باطل در این دوران خیلی سخت‌تر از سال ۸۸ شده است، چه‌بسا افرادی در روزهای اول انتخابات سال ۸۸ همراه با جریان فتنه بودند و زمان زیادی لازم داشتند تا حق را از باطل تشخیص دهند.

نماینده مجلس در دوره ششم با بیان اینکه زمینه ایجاد بصیرت ۹ دی سخنان مقام معظم رهبری بود، عنوان کرد: امروز نیز اتفاقی مشابه در حال وقوع است ولیّ زمان، چندی پیش به انتخابات مجلس در سال ۹۸ اشاره کردند و هشدار دادند که باید بصیرت خود را افزایش دهیم.
جماعتی خاطرنشان کرد: نیروهای دلسوز انقلاب و رهبری وقت آن است که متحد باهم و در یک جبهه برای جلوگیری از حوادث احتمالی پیش رو دست‌به‌کار شوند.
وی  در پایان سخنان خود تأکید: ما تجربه تلخی از حوادث ۸۸ داشتیم و با اتحاد توانستیم جلوی منحرفان از انقلاب اسلامی ایستادگی کنیم
جماعتی گفت: دشمن، از پیروزی انقلاب اسلامی ایران دشمنی با ما را شروع کرداما نتوانسته کاری از پیش ببرد.کشور و نظام ما قدرتمند‌تز از گذشته است
که ایمان به خدا اولین موُلفه این قدرت است. نهم دی همیشه باید به عنوان حماسه گرامی داشته شود.‌نهم دی پایان دادن فتنه گران بابصیرت است.

این کاندیدای نمایندگی مجلس در دوره یپش رو، همچنین ادامه داد:  اینجانب طی چندین مرحله در سال‌های ۹۳ و ۹۴ در خبرگزاری فارس و روزنامه جام جم، انزجار خود را از آن عمل زشت (تحصن ۸۲ و فتنه ۸۸) و کلیه مسببین آن را محکوم نموده و پس از سخنان مقام معظم رهبری در رابطه با انتخابات ۸۸ ریاست جمهوری که اعلام داشت انتخابات تمام شده است سخنان ایشان خط قرمز اینجانب بوده و است و نه موضعی بر خلاف نظر رهبری داشته و فرمایشات معظم‌له را خط قرمز خود دانسته تبری جسته و محکوم نموده و التزام و اعتقاد خود را به مقام معظم رهبری، شهدا و امام شهدا و تابعیت خود از معظم‌له جزء وظایف شرعی و قانونی خود دانسته و خود را سرباز کوچک نظام مقدس جمهوری و رهبری به عنوان فرمانده دانسته و تا پای جان از آن حمایت و دفاع نموده و تا به امروز کوچکترین سخنی، نوشته‌ای، مطالبی و یا مصاحبه‌ای از سوی اینجانب در هیچ کجای کشور علیه نظام به زبان نیاورده و هر مطلبی علیه نظام را حرام و خلاف شرع می‌دانم.
مجدداً برای چند صدمین بار اعلام می‌نمایم، من مسلمانم و به انقلاب اسلامی، قانون اساسی و مقام معظم رهبری و ولایت فقیه اعتقاد و التزام عملی داشته و دارم برای تائید این ادعایم کلیه مکاتباتم، مصاحبه‌ها، سخنرانی‌ها و نطق‌های پیش از دستور که در آرشیو دبیرخانه مجلس شورای اسلامی و… موجود می‌باشد همه تلاشم بر این بوده است که همواره سرباز کوچک نظام، انقلاب، رهبری و شهدا باشم ودر تحصّن مجلس ششم نه حضور داشته‌ام و نه تحصن کرده‌ام و نه استعفایی داده‌ام و و اینکه نامه معروف ۱۳۲ نفری را امضاء ننموده‌ام.
تأکید می‌نمایم، تمامی گزارشات بی‌اساس به علت اغراض شخصی رقبای انتخابات‌ام از سوی مراجع ذیربط و تقنینی برائت و تأییدیه گواهی‌های ارسالی و نامه‌های مدیر کل محترم حراست قوه مقننه و جناب آقای دکتر لاریجانی ریاست محترم مجلس شورای اسلامی و ریاست کمیسیون اصل نود و معاونت محترم نظارت مجلس شورای اسلامی گواه حقایق بوده که به صورت مستند اعلام داشته است.
آن را محکوم و عملی زشت برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانسته و تا زنده هستم خود را وقف نظام خواهم نمود.

با گرامیداشت یوم الله یاد همه شهدای انقلاب اسلامی و پاسداشت فداکاری جانبازان و آزادگان و ایثارگران، روز نهم دی که استمرار راه روشن ملت بزرگ ایران است را گرامی می داریم.