به گزارش ختم کلام، شهردار رشت، در دیدار با جانبازان که از اعضای جمعیت شاهد و ایثارگر «نو اندیش خدمت گذار» بودند مقدم آنان را به بزرگترین مجموعه گروه مرتبط با مدیریت شهری گرامی داشت.
ناصر حاج محمدی اظهار کرد: شهرداری تشکیلاتی عمومی و عام المنفعه است که بیش از چهار هزار نفر از این‌ نهاد عمومی ارتزاق می کنند.
وی با بیان اینکه هر شهروند از بدو تولد و حتی پس از پایان زندگی از شهرداری خدمات دریافت می کند به شهرداری تعبیر همراه شهروند از زندگی تا زندگی داد.
این‌مسئول افزود: از این رو شهرداری مرکزی عام المنفعه است که با اجرای صحیح برنامه های خود می تواند فضای مناسبی برای زندگی، رشد و نمو، کسب و کار و تعالی اقشار مختلف ایجاد کند.
شهردار رشت همچنین یادآور شد: افرادی که در این نهاد فعالیت می کنند نیز باید به موارد یاد شده معتقد باشند.
حاج محمدی با اشاره به شعار هر شهروند یک شهردار گفت: اگر هر کدام از شهروندان تفکر شهردار شدن داشته باشند در نظافت شهری، رعایت ساخت و ساز، کنترل حفاظت از محیطهای اجتماعی، حفاظت از اموال شهری، حفظ پارک ها، ارتقای فرهنگ شهری، کاهش تولید زباله و انجام تفکیک زباله از مبدا کوشا خواهند بود.
وی، موفقیت شهردار را موفقیت شهروندان دانست و رسیدن به این هدف را مستلزم اتخاذ استراتژیها، سیاستها، تعریف پروژه های هدفمند و منابع اعتباری لازم عنوان کرد.
شهردار رشت با اشاره به ایجاد برخی مشکلات بین شهروندان و شهرداری خطاب به گروه های مردم نهادی همچون گروه حاضر درجلسه گفت: این گروه ها می توانند با ورود به اینگونه مسائل به یاری این نهاد مردمی بپردازند.
حاج محمدی همچنین با اشاره به اهمیت مقوله «شهرما خانه ما» گفت: ارتقای کیفی فرهنگ از پایین ترین سطوح آموزشی و از خانواده آغاز می شود.
وی گفت: شهرداری رشت وابستگی اجتماعی فراوانی به امور ایثارگران دارد از این رو آمادگی همکاری و ارائه خدمت رسانی به جامعه جانبازان و ایثارگران در شهرداری رشت‌ نیز وجود دارد.
شهردار رشت افزود: هر اشتباهی ناشی ازعدم وجدان‌کاری و نداشتن شرح وظایف مسئولیتی، متوجه شهرداری می شود و از این رو بی شک فرهنگ سازی مقوله «هر شهروند یک شهردار» به کمک سمن ها و رسانه ها و ارتقای سطوح کیفیت آموزشی از ابتدای زندگی امکانپذیر خواهد بود.
حاج محمدی با بیان اینکه خدمت به اعضای سمن، افتخار شهرداری است خود را شهردار همه خواند و گفت: وظیفه دارم نسبت به تمام مردم نگاه یکسانی داشته باشم و از این بابت دست یاری به سمت جمعیت فراوان ایثارگر و سمن های محیط زیست دراز می کنم.
وی با بیان اینکه کارگروه مناسب سازی در معاونت خدمات شهری شهرداری رشت وجود دارد افزود: این شهر همچنین علاوه بر شهر خلاق خوراک در یونسکو به عنوان شهر دوستدار کودک نیز در وزارت کشور به ثبت رسیده است و امور ایثارگران باید در این‌ موارد نیز حضور پیدا کرده و همکاری کند.
این مدیر شهری گفت: رشت به عنوان شهر باران های نقره ای در کل کشور ممتاز است و اگر به جنبه های مختلف آن توجه شود، به خوبی در کشور خواهد درخشید.
شهردار رشت خواستار مشارکت شهروندان در اجرای امورات مختلف شهری شد و خاطر نشان کرد: اگر هر سیستمی حمایت قوی مردم و اعتماد آنان را داشته باشد به موفقیت می رسد.
حاج محمدی ادامه داد: به طور یقین شهرداری با کمک جامعه بزرگ ‌ایثارگر‌ می تواند به موفقیتهای چشمگیری برسد.
گفتنی است در این دیدار، اعضای جمعیت شاهد و ایثارگر «نو اندیش خدمت گذار» که همگی از جانبازان دوران دفاع مقدس بودند، بابت تلاشهای بی دریغ شهردار رشت در زمینه حل معضلات شهری قدردانی کردند و خواستار تشکیل کارگروه ویژه برای تسهیل تردد برای جانباران و نشست دوجانبه و صمیمانه دیگری با جانبازان و شهردار رشت شدند.
شایان ذکر است در این دیدار علیرضا مقصودی معاون‌خدمات شهری، امیر ترومیده مدیر امور ایثارگران و علیرضا قانع مدیرامور ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/

ا