به گزارش ختم کلام، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از انتخاب سازمان صمت این استان به عنوان سازمان برتر پژوهشی در هشتمین جشنواره پژوهش و فناوری ن سازمان که در تهران برگزار شد، خبر داد و گفت: سازمان صمت گیلان پس از ممیزی و ارزیابی های صورت گرفته بر اساس طرح ها و فعالیت های پژوهشی تخصصی در بین ۳۱ استان کشور به عنوان سازمان برتر پژوهشی انتخاب شده است که در این جشنواره با اهدای لوح و تندیس مورد تجلیل قرار گرفت.

فرهاد دلق پوش، پژوهش کاربردی را عامل اصلی بهبود مستمر در تولید و تجارت دانست و اظهار کرد: پیدایش تکنولوژی نوین، پویایی در ساختار و افزایش بهره وری، حاصل تلاش پژوهشگران و محققان جامعه است و ارائه ایده های نو در بخش تحقیق و توسعه واحدهای صنعتی و حمایت از صنایع دانش بنیان و هایتک از اولویت های سازمان صمت است.
وی افزود: در واقع پژوهش یکی از محورهای مهمی است که ضامن پیشرفت و توسعه پایدار در هر کشور به شمار می‌آید. اگر پژوهشی نشود، دانش بشری افزایش نخواهد یافت. بدون انجام پژوهش حتی امور آموزشی نیز از پویایی و نشاط لازم برخوردار نخواهد بود.
این مسئول خاطر نشان کرد: اگر یک تولید‌کننده خرد یا کلان، در آغاز یا ادامه فرآیند تولید، از همین ظرفیت‌های پژوهشی استفاده کرده و استراتژی خود را بر پایه نتایج حاصل از کارهای پژوهشی قرار دهد، قطعاً مزیتهای رقابتی آن افزایش یافته و پایداری و پویایی آن واحد تولیدی تضمین است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان، انتخاب و تجلیل از سایر واحدهای صنعتی در جشنواره ملی پژوهشی و فناوری را افتخار آمیز دانست و گفت: در این رابطه واحد فنی مهندسی پویندگان بهبود کیفیت به عنوان واحد برتر فنی مهندسی، مرکز پژوهشی صنعتی و معدنی شرکت شعله صنعت به عنوان مرکز پژوهشی برتر و واحد تحقیق و توسعه شرکت فراوری و ساخت به عنوان مرکز برتر R&D از گیلان در سطح کشور انتخاب شدند.

انتهای پیام/