به گزارش ختم کلام، شهردار لنگرود در جلسه شورای هماهنگی ترافیک شهر، با اشاره به ترافیک بالای میدان شهید املاکی بعد از باز شدن مسیر کنار گذر بویژه در ایام تعطیلات اظهار کرد: بحث ترافیک این شهر از جمله موضوعاتی است که تدبیر و باز کردن گره آن به تلاش و مشارکت همه کارشناسان و مسئولان مربوطه مرتبط است.
سید مهدی رجایی از آمادگی هرگونه همکاری در مدیریت بهینه این پروژه در شهرداری لنگرود خبر داد.
وی همچنین از اقدامات تاثیر گذار و طرح های پیشنهادی مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر، جهت ساماندهی و کاهش ترافیک در نقاطی همچون میدان شهید املاکی و میدان بسیج مطرح کرد و جهت بررسی جوانب امر و چگونگی اجرای بهتر آن خواستار ارائه دیدگاه کارشناسانه اعضای حاضر در جلسه شد.
شهردار لنگرود گفت: بی شک، جمع بندی نظرات موجب خروجی مناسبی خواهد شد.
رجایی خاطر نشان داد: نتیجه این امر کاهش ترافیک، بویژه در داخل شهر و اطراف میدان بسیج خواهد بود.
در این‌جلسه همچنین رئیس شورای اسلامی شهر نیز به گره ترافیکی در ساعات اوج ترافیک و تعطیلی مدارس در نقاطی همچون میدان آیت الله شمس لنگرودی و میدان جنب باغ ملی اشاره کرد.
غلامرصا منصفی تاکید کرد: بر این اساس  سازمان حمل و نقل شهرداری جهت رنگ آمیزی ایستگاه های تاکسی، نصب جداکننده ها و مدیریت ایستگاه موتورسیکلت در میدان اصلی شهر  می بایست با هماهنگی پلیس راهور اقدامات لازم را معمول دارد.
نائب رئیس شورای اسلامی شهر نیز در این‌جلسه با بیان اینکه پارک دوبله خودروها در سطح شهر، به ویژه در ساعات اوج ترافیک، مورد اعتراض شهروندان لنگرودی است، خاطر نشان کرد: حمل خودروهای متخلف با جرثقیل به پارکینگ، اولین اقدام بازدارنده جهت ساماندهی این مشکل است.
فرامرز حسن دوست ادامه داد: نظم دادن به این سیستم خواسته مجموعه شهری  از مدیریت زحمتکش پلیس راهور است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر در این جلسه  با ابراز ناراحتی از برخی ایستگاه های تاکسی شهری که متاسفانه تبدیل به پارکینگ تاکسی ها شده، گفت: افزایش تعداد تاکسی های گردشی از مطالبات شهروندان است.
بهمن کامکار در ادامه خواستار  ساماندهی وضعیت پارک خودروها در مقابل نمایشگاه های اتومبیل شد و همچنین خواستار اتخاذ تدبیری در خصوص پارک خودروهای کسبه در مسیر کوچه فرید تا میدان اصلی شهر نیز شد.

سرهنگ مرمری رئیس پلیس راهور نیز طی سخنانی از همکاری های شبانه روزی شهرداری و شورای اسلامی شهر جهت ساماندهی ترافیک شهری تقدیر کرد و از پیشنهادات ارائه شده در این جلسه نیز استقبال کرد.
در انتهای جلسه طرح پیشنهادی شهرداری لنگرود برای میدان بسیج توسط شهردار لنگرود ارائه شد که مورد موافقت اعضای کارگروه قرار گرفت که بزودی اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام/