به گزارش ختم کلام، سرهنگ پاسدار جمشید اصحابی در جلسه هم‌اندیشی مداحان بسیجی استان گیلان در سالن جلسات سپاه ناحیه مرکزی رشت با اشاره به نقش مؤثر مداحان در جامعه اظهار داشت: معاویه از تریبون به دست‌ها برای فریب مردم استفاده می‌کرد و تاریخ گواه تأثیر انکار نشدنی تریبون‌ها است.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با تأکید بر استفاده حداکثری از ظرفیت مداحان و نیروهای انقلابی بیان کرد: در این چند هفته برنامه‌های مختلفی برای افزایش وحدت میان نیروهای ارزشی و انقلابی تدارک و برگزار کردیم.

وی کنار گذاشتن نگاه‌های سیاسی در عرصه‌های مشترک را رمز پیروزی در این جنگ تمام عیار دانست و تصریح کرد: اگر طی اغتشاشات اخیر در گیلان اتوبوسی آتش نگرفت یا بانکی تخریب نشد به‌خاطر مدیریت خوب سپاه و بسیج بود و تمام مساجد استان در این روزها مملو از نیروهای ارزشی بود.

اصحابی با بیان اینکه بسیجیان خالصانه پای نظام ایستاده‌اند خاطرنشان کرد: با این آموزش و پرورش ضعیف به‌سختی می‌توان نسل درستی تربیت کرد اما نیروهای انقلابی نباید بی‌تفاوت باشند و با همه توان به اصلاح امور بپردازند.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت مجاهدت‌های شبانه‌روزی بسیجیان در این چند روز را سند افتخار نامید و افزود: بعد از ساماندهی و دفع فتنه چند شب درگیر ساماندهی معضل پسماند سراوان بودیم و از فرماندار رشت خواستم با جدیت بر عملکرد مدیران دولتی خود نظارت کند.

وی با بیان اینکه عملی شدن مطالبات مطرح شده در این جلسه نیاز به برنامه‌ریزی دارد عنوان داشت: باید بتوانیم از داشته‌های خود استفاده حداکثری کنیم و در حد توان نیروهای نوجوان را تربیت کرده و پرورش دهیم.

بها دادن بیشتر به هیئت‌های مذهبی و حمایت از مداحان برای مقابله با حوادث و فتنه‌ها، اعتماد و میدان دادن به نیروهای انقلابی برای کمک به ساماندهی اوضاع اقتصادی، برگزاری جلسات برای تربیت درست و اسلامی مداحان نوجوان، دیدار با خانواده شهدای مداح، تأسیس مرکز استعدادیابی مداحان و تربیت مداحان انقلابی بخشی از مطالبات مداحان حاضر در این جلسه بود./ تسنیم

انتهای پیام/