به گزارش خبرنگار ختم کلام از رشت، نماینده ولی فقیه در گیلان در آیین راهپیمایی ۱۳ آبان که در میدان شهدای ذهاب رشت برگزار شد با اشاره به حضور پرشور جوانان و نوجوانان در این راهپیمایی، جوانان امروز را تداوم دهنده آرمان‌های شهدا خواند و خطاب به آنان اظهار کرد: حضور شما در این اجتماع عظیم همزمان با سالروز شهادت دانش‌آموزان سال ۵۷، در تاریخ انقلاب ثبت می‌شود.
آیت الله رسول فلاحتی با اشاره به سلطه‌جویی های آمریکای جهان‌خوار گفت: ایران تنها کشوری است که آمریکا تاکنون نتوانسته بر آن سلطه داشته باشد زیرا ایران همواره با اقتدار، در برابر این کشور پوشالی ایستاده است.
وی با بیان اینکه آمریکا محور شرارت در دنیا شمرده می‌شود، افزود: برخی سایت ها و شبکه‌های ماهواره‌ای نوشته‌اند که آمریکا رو به افول بوده و در برابر قدرت ایران و نسل جوانان امروز به زانو در آمده و دوران افولیت را طی می‌کند.
نماینده ولی فقیه در گیلان، امکانات فراوان، نیروی انسانی بانشاط، درک صحیح نسبت به امنیت کشور، توانایی به نمایش در آوردن قدرت، نقش‌آفرینی و کنترل هنگام بروز بحران، برهم زدن نقشه‌های شوم دشمنان و داشتن وجهه فرهنگی غنی را از مهمترین ویژگی عمومی ملت ایران برشمرد و ادامه داد: پیوند عاطفی، شجاعت و پایداری در برابر قدرت‌های زالو صفت، داشتن دو رهبر مصلح و درک پیام‌های رهبری توسط جوانان و نوجوانان از مهمترین ویژگی‌های خاص ملت ایران است.
آیت الله فلاحتی با اشاره به افول دشمن در جنگ جهانی گفت: امروزه ماهواره‌ها و موشک‌های قاره‌پیمای دشمنان، تاثیری بر قدرت ایران ندارند و واضح است که با وحدت رویه و انسجام ملت ایران، دشمنان هرگز موفق نخواهند شد.
وی همچنین با اشاره به پیش رو بودن انتخابات مجلس، بر لزوم روی کار آمدن افرادی انقلابی و نه دست‌نشانده غربی‌ها تاکید و تصریح کرد: اشراف‌گرایان و بی‌توجهان به معیشت مردم و جامعه باید شناسایی شده و هرگز به عنوان امین در جامعه انتخاب نشوند.
امام جمعه رشت اروپاییان را یدک‌کش آمریکایی‌ها خواند و یادآور شد: جوانان این مرز و بوم دارای استعدادهای درخشان بوده و با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی می‌توان در برابر تهدیدها و تحریم‌ها ایستاد.
نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه ایران در بخش فناوری نظامی و علمی پیشرفت‌های چشم‌گیری داشته و رتبه‌های بسیاری را در این بخش کسب کرده است گفت: امروز آمریکا به قدرت ایران پی برده و اکنون نمی‌داند با قدرت عظیم این کشور چگونه مبارزه کند.
انتهای پیام/